استاندار گیلان: چاپ
برخی مقررات موجب توقف تولید نشود
12 شهریور 98 - 00:00

استاندار گیلان گفت: وجود برخی ضوابط و مقررات نباید موجب ایجاد تنگنا ، خلل و یا توقف کار تولید توسط دستگاه‌های اجرایی شود لذا باید مدیران تلاش کنند تا راهکارهای موثر شناسایی و اجرا شود.

گزارش روز سه شنبه روابط عمومی استانداری گیلان حاکیست؛ ارسلان زارع در نخستین برنامه پس از معارفه خود، در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان؛ با بیان اینکه در بیشتر کشورهای توسعه‌یافته تلاش می‌شود تا میزان وابستگی درآمد کشور به فروش یک محصول به حداقل برسد، گفت: در کشور ما هم دولت به دنبال کاهش وابستگی کشور به درآمد حاصل از فروش نفت است.

نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به اینکه واحدهای صنعتی تولیدی استان سهم خوبی در ایجاد شغل دارند، گفت: فعالیت این واحدهای تولیدی علاوه بر اشتغال آفرینی، در افزایش درآمد ملی نیز تأثیرگذار است.

وی ضمن تشکر از اعضای کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان اظهار داشت: مدیران اجرایی شخصاً مصوبات جلسات کار گروه تسهیل و رفع موانع تولید را پیگیری کنند و این موضوع مهم همواره مورد توجه باشد.

استاندار گیلان تلاش با جدیت و پیگیری‌های مستمر مدیران اجرایی در روند استان و غلبه بر مشکلات را مؤثر دانست و خاطرنشان کرد: وجود برخی ضوابط و مقررات نباید موجب ایجاد تنگنا ،خلل و یا توقف کار تولید توسط دستگاه‌های اجرایی شود لذا باید مدیران تلاش کنند تا راهکارهای موثر را شناسایی و اجرا کنند.

زارع با اشاره به لزوم توسعه واحدهای جدید در شهرک صنعتی افزود: موضوع توسعه پایدار با اولویت حفظ محیط زیست همواره مورد توجه باشد؛ از اینرو تصفیه‌ خانه شهرک صنعتی سفیدرود نیز که تا امروز ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته،  باید پیگیری شود تا در زمان مطلوب کامل‌ شود و زودتر به بهره‌برداری برسد.

وی در خاتمه سخنانش گفت: امروز با توجه به هجمه‌های بدخواهان مردم و نظام جمهوری اسلامی که با افزایش  و تشدید تحریم ها ، در پی ایجاد و افزایش مشکلات معیشتی و اقتصادی برای مردم ایران هستند؛ مؤلفه‌های ایستادگی، تقویت اقتصاد درونی و رونق تولید راهکار مؤثر برای حل بسیاری از مشکلات است.

در این جلسه مشکلات اعتباری چند واحد تولیدی استان گیلان بررسی و دستورهای لازم از سوی استاندار گیلان صادر شد.

سه هزار و ۱۲ واحد صنعتی و دو هزار و ۶۰۰ واحد صنعتی در ۳۳ شهرک و ناحیه صنعتی گیلان فعال هستند.نویسنده: تحریریه
به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام