وزیر انرژی روسیه به عربستان می رود
13 شهریور 98 - 00:00

 وزیر انرژی روسیه اعلام کرد که تا پیش از سفر ولادیمیر پوتین به عربستان در مهرماه، راهی این کشور خواهد شد تا مقدمات سفر رهبر روسیه را فراهم کند.

الکساندر نوواک روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران گفت: این سفر در آینده نزدیک برای هماهنگی مواضع روسیه و عربستان سعودی پیش از سفر ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه و پادشاه عربستان صورت می گیرد.
یوری اوشاکوف دستیار رئیس جمهوری روسیه به تازگی اعلام کرد که ولادیمیر پوتین قصد دارد ماه اکتبر سال جاری (میلادی) به دعوت پادشاه عربستان به این کشور سفر کند.
وی خاطرنشان کرد که سال آینده نشست گروه جی ۲۰ قرار است به ریاست عربستان در ریاض برگزار شود و قطعاً دو طرف در این زمینه نیز تبادل نظر و گفت وگو خواهند کرد.
وزیر انرژی روسیه در ادامه سخنان خود در جمع خبرنگاران گفت: ما به همکاری با شرکای خود در عربستان سعودی ادامه می دهیم.
وی افزود: خالد الفالح وزیر انرژی عربستان سعودی رئیس کمیسیون همکاریهای اقتصادی و بازرگانی این کشور با روسیه است و ما برای اجرای توافق هایی که از سوی سران دو کشور به دست امده همکاری خواهیم کرد.
روسیه و عربستان سعودی دو کشور عمده تولید کننده نفت در بازار جهانی هستند که در چارچوب اوپک پلاس (کشورهای عضو اوپک و برخی تولیدکنندگان غیراوپکی) با یکدیگر همکاری نزدیکی دارند و اقتصادی بشدت وابسته به نفت دارند.نویسنده: تحریریه
به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام