انفجار گرانی جهان لوازم التحریر را درهم شکست
22 شهریور 98 - 19:40

هرساله در آستانه ماه مهر، بازار لوازم التحریر در کشور رونق می‌گیرد.امسال اما افزایش قیمت‌ها خانواده‌های بسیاری را متعجب کرده است و افزایش قیمت کاغذ یکی از دلایلی است که از آن نام می‌برند.

مجله مهر:  بازار لوازم التحریر یکی از بازارهای پرشور و رنگارنگ است که هرساله حجم بالایی از مشتریان را به خود جلب می‌کند. هرساله از اوایل شهریور تا نیمه مهر ماه اوج فروش این اقلام است. ۱۴ میلیون دانش آموز و چند میلیون نفر دانشجو هرساله با آغاز سال تحصیلی لوازم التحریر خود را نونوار می‌کنند. دانش آموزان این روزها به همراه خانواده‌هایشان مشغول خرید لوازم التحریر هستند. با این حال در دو سال اخیر و مخصوصا امسال به میزان عجیب و غریبی قیمت این اقلام بالا رفته است.  به طوری که قیمت این کالاها نسبت به سال تحصیلی گذشته همین زمان دو برابر شده است. به بنا بر اعلام اتحادیه نوشت افزار، محصولات کاغذی نسبت به سال گذشته دو برابر یا شاید بیشتر افزایش قیمت داشته‌اند اما محصولات دیگر بین ۶۰ تا ۸۰ درصد گران شده و به سختی به دو برابر می‌رسند.

البته یکی از مشکلاتی که موجب بالا رفتن قیمت‌ها تا این اندازه شده است، افزایش ۸ برابری قیمت کاغذ در یک سال گذشته بود، بالارفتن قیمت کاغذ تولیدکنندگان نوشت افزار را با مشکل تهیه کاغذ مواجه کرده و تأثیر مستقیمی روی قیمت تمام شده لوازم التحریر هم گذاشته است.

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام