کلافه کردن بوی بد شیرابه زباله ها در برخی از محلات کرج
23 شهریور 98 - 17:22

عضو شورای شهر کرج بر ضرورت افزایش تعداد سطل‌های زباله مکانیزه در مناطق محروم و کم برخوردار شهر تاکید کرد.

‌فریده بزنی بیرانوند امروز یکشنبه 24 شهریور در صد و شصت و یکمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر کرج با اشاره به ضرورت ساماندهی وضعیت مرکز دفن زباله حلقه دره اظهار داشت: روزانه هزار و 500 تن زباله در استان تولید و به مرکز دفن زباله حلقه دره منتقل می‌شود.

وی ادامه داد: مرکز حلقه دره تنها مرکز دفن زباله استان است و از سالیان گذشته تا کنون زباله‌های تولیدی شهروندان را در خود جای می‌دهد.

این مسئول با اشاره به اینکه برخی شهروندان از بوی بد و سایر مشکلاتی که این مرکز برای آنان ایجاد کرده گلایه دارند، افزود: باید به دنبال به کارگیری سیستم‌های نوین برای مدیریت پسماند در این مرکز باشیم تا نارضایتی ساکنان این محدوده کاهش یابد.

وی در ادامه به ضرورت ساماندهی شیرابه‌های ناشی از تجمع زباله در برخی مناطق شهر تاکید کرد و گفت: بوی بد شیرابه‌ها در برخی محلات مثل حصارک و بلوار مولانا ساکنان را کلافه کرده، به همین دلیل باید فکری به حال این وضعیت شود.

بزنی توضیح داد: اگر شهروندان زباله‌های ‌تر و خشک خود را به خوبی جدا کنند و در زمان ریختن پسماندهای ‌تر در سطل زباله رطوبت آنها را تا حد امکان بگیرند، میزان شیرابه‌های تولیدی به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.

عضو شورای شهر کرج با اشاره به ضرورت نصب سطل‌های مکانیزه در مناطق مختلف شهر افزود: باید با تخصیص اعتبار مناسب تعداد سطل‌های مکانیزه به خصوص در مناطق محروم و کم برخوردار بیشتر شود تا کمتر شاهد تجمع زباله و راه افتادن شیرابه آنها در گوشه و کنار محلات و کوچه‌ها باشیم.

این مسئول توضیح داد: وجود زباله در گوشه و کنار محلات علاوه بر مخدوش کردن زیبایی بصری شهر باعث انتشار آلودگی و بروز مشکلات زیست محیطی می‌شود و احتمال به خطر افتادن سلامت شهروندان را افزایش می‌دهد به همین دلیل باید با برنامه ریزی و اختصاص اعتبار مناسب، در راستای مدیریت صحیح پسماند گام برداریم.

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام