برای شستشوی موها چه زمانی مناسب است
24 شهریور 98 - 16:43

یکی از مهم ترین راهکار ها برای سلامت و درخشندگی مو ها، شست و شوی به اندازه آن ها به شمار می رود. در واقع برای داشتن مو هایی سالم، اولین قدم در مراقبت از مو، پیدا کردن بازه زمانی مناسب بین شستن و شامپو کردن آن ها محسوب می شود. طبق توصیه متخصصان و مشاوران زیبایی، شست و شوی روزانه مو آسیب هایی نظیر ریزش مو، شوره سر، مو خوره و خشکی و شکنندگی مو ها را در پی دارد در حالی که دوش گرفتن روزانه برای سلامت پوست بسیار مؤثر عمل می کند. به نظرت بهترین زمان برای شستن مو ها چه زمانی است و در چه بازه زمانی مو های ما به شست و شو نیاز دارند؟ جواب این سؤال و سؤال های مشابه را می توانی در ادامه به دست بیاوری پس با منودلیار تا پایان این مقاله همراه باش تا بدانی مو های تو چه زمانی نیاز به شامپو کردن دارند.
قبل از اینکه جواب دقیقی را بگویم، جالب است بدانی که این موضوع به عواملی نظیر جنس مو، مدل مو و پوست سر بستگی دارد و نمی توان یک عدد یا بازه دقیق برای همه ارائه داد.
در واقع افرادی با موی فر و ضخیم نباید هر روز مو های خود را بشویند چرا که پوست سر آن ها خشک است و این کار موجب می گردد خشک تر نیز گردد. مو های فر و ضخیم معمولاً دیر تر نیز کثیف می شوند اما افرادی با موی نازک، معمولی و چرب به دفعه های بیشتری برای شست و شو (هر دو روز یک بار) نیاز دارند به دلیل اینکه مو ها سریع تر آلودگی و چربی را جذب می نمایند.
افرادی که در مکان هایی با آب و هوای مرطوب زندگی می کنند، بهتر است مو ها را هر روز، البته بدون شامپو، شست و شو بدهند.
اگر از مواد فرم دهنده و حالت دهنده مو مانند تافت و ژل استفاده می کنی، برای جلوگیری از ضعیف شدن مو، لازم است هر روز آن ها را با آب و هر دو تا سه روز شامپو کرده و بشویی.
به یاد داشته باش برای تمیز ماندن مو ها و جلوگیری از آسیب های مواد شیمیایی درون شامپو می توانی هفته ای یک تا دو بار از شامپو های خشک استفاده نمایی تا مو ها تمیزتر به نظر برسند.
موارد دیگری که بر روی دفعات شست و شوی مو تأثیر می گذارد، فصل و مدل مو است: در فصل های گرم سال به دلیل گرم شدن هوا و امکان عرق کردن بیشتر، مو ها سریع تر کثیف شده و به شست و شوی بیشتری نیاز دارد و در فصل های سرد سال مو ها دیر تر کثیف می شوند و به دلیل این که در اکثر مواقع خشک تر شده، می توانی بازه زمانی بین دو شست و شو را بیشتری کنی.
از سوی دیگر اگر مو های کوتاه داری، به دفعات شست و شوی بیشتری نیاز داری چرا که مو های کوتاه زود تر کثیف می شود که یک از دلیل های آن را می توان به نیاز حالت دادن و استفاده از حالت دهنده نسبت داد.
نظرت در مورد نکته هایی که در این مقاله برای شست و شوی مو ها و بهترین زمان برای شامپو کردن آن ها مطرح شده است، چیست؟ تو چه مدل و جنس مویی داری و هر چند وقت یک بار آن ها را شامپو می کنی؟ چه نکته های دیگری در مورد شست و شوی مو ها وجود دارد که در این مقاله به آن اشاره ای نشده است؟

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام