افتتاح تصفیه خانه در هر 40 روز
25 شهریور 98 - 17:19

وزیر نیرو گفت: چهل سال پیش با وجود اینکه جمعیت کشور حدود 40 درصد جمعیت فعلی بود و کشور محدودیتی برای استفاده از فناوری روز دنیا نداشت، ما فقط چهار تصفیه‌خانه در کل کشور داشتیم اما امروز هر چهل روز یک تصفیه‌خانه در کشور افتتاح می‌شود.

رضا اردکانیان ظهر امروز در آیین افتتاح تصفیه‌خانه شهرستان فارسان گفت: پس از تأخیر قابل ملاحظه‌ای که علی‌رغم دعوت‌های مکرر استاندار و نمایندگان چهارمحال و بختیاری در سفر به این استان پیش آمد، اینجاییم تا نقشه روشن‌تری برای مسیر پیش‌رو تدوین کنیم.

وی با اشاره به اینکه موضوع جمع‌آوری و تصفیه فاضلاب در دنیا فقط برای استفاده مجدد از پساب تصفیه شده به‌عنوان یک منبع نیست، افزود: با روند رشد جمعیت جهان و تأمین نیاز این جمعیت که عمده آن وابسته به آب است چاره‌ای جز استفاده از تکنولوژی در حوزه تصفیه فاضلاب وجود ندارد.

وزیر نیرو حفظ بهداشت عمومی و ارتقای سطح سلامت جوامع را وجه دیگری از اهمیت تصفیه فاضلاب دانست و اظهار داشت: پروژه‌های جمع‎‌آوری و تصفیه فاضلاب یکی از شاخصه‌های توسعه‌یافتگی کشورهاست.

اردکانیان خاطرنشان کرد: چهل سال پیش با وجود اینکه جمعیت کشور حدود 40 درصد جمعیت فعلی بود و کشور محدودیتی برای استفاده از فناوری روز دنیا نداشت، ما فقط چهار تصفیه‌خانه در کل کشور داشتیم اما امروز هر چهل روز یک تصفیه‌خانه در کشور افتتاح می‌شود.

وی با بیان اینکه تصفیه‌خانه شهرستان فارسان 226‌ امین تصفیه‌خانه کشور است، اضافه کرد: در دولت دوازدهم در مقایسه با سال‌های قبل از آن به طور متوسط احداث تصفیه‌خانه‌های فاضلاب دو برابر شده است.

اگر رضایت مردم را جلب نکرده‌ایم حتما باید در روش کارمان بازنگری کنیم

وزیر نیرو با تأکید بر ضرورت جلب رضامندی مردم، تشریح کرد: با وجود تمام پیشرفت‌ها آیا توانسته‌ایم رضایت مردم را فراهم کنیم؟ اگر جواب منفی باشد یعنی اشکال از ماست و حتما باید در روش کارمان بازنگری کنیم.

اردکانیان با اشاره به اینکه امیدواریم شرایط عمومی کشور برای تأمین منابع رو به بهبود باشد، گفت: در استان‌هایی نظیر چهارمحال و بختیاری که درصد بیکاری بسیار بالاست، در تمام پروژه‌ها باید شاخص افزایش اشتغال و بهره‌وری باشد.

وی در خصوص ظرفیت گردشگری استان چهارمحال و بختیاری، از ابلاغ شیوه‌نامه مشترک وزارت نیرو و میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برای جلب توجه بخش خصوصی و استفاده از این ظرفیت خبر داد.

کیفیت آب شرب خط قرمز است

وزیر نیرو کنترل کیفیت آب و به ویژه آب شرب را خط قرمز عنوان کرد و افزود: بررسی کارشناسی طرح انتقال آب بن_ بروجن در دستور کار قرار دارد و همچنین در صدد تغییراتی در تخصیص‌ها هستیم.

اردکانیان ادامه داد: این طرح، آب شرب نیمی از مردم استان را تأمین می‌کند، اما به دلایل مالی اجرای این پروژه به تعویق افتاده است.

وی در خصوص اجرای طرح‌های تصفیه فاضلاب در کشور، اظهار داشت: جمعیت تحت پوشش شبکه فاضلاب در کشور 50 درصد است، اما این عدد در جمعیت شهری چهارمحال و بختیاری ۶۲ درصد است.

وزیر نیرو در پایان یادآور شد: در مجموع ۲۵۹ پروژه در بخش برق و آبرسانی در چهارمحال و بختیاری با اعتباری بالغ بر ۲ هزار و ۵۰۰ میلیاردتومان در حال انجام است; پیش‌بینی می‌شود بخش اعظمی از این پروژه‌ها تا پایان دولت دوازدهم به بهره‌برداری برسد.

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام