تعیین چرخش قدرت کشور صندوق های رای اس
27 شهریور 98 - 16:55

معاون سیاسی وزیر کشور و رئیس ستاد انتخابات گفت: بی شک تعیین کننده نتیجه انتخابات  در کشور، آرای حاصل از صندوق‌های رای است و در همین راستا حفظ سلامت و امنیت انتخابات یک ضرورت و اصل اساسی به شمار می‌رود.

جمال عرف روز پنجشنبه در نشست ستاد انتخابات استان چهارمحال و بختیاری افزود: ملاک عمل و پیشبرد برنامه‌های انتخاباتی کشور بر اساس سیاست‌های کلی ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری در مهرماه سال ۹۵ است و این مهم سرلوحه تمامی اقدامات و برنامه‌های سه قوه حاکمیتی قرار دارد.

وی با تاکید بر توجه همه‌جانبه به دو مقوله سلامت و امنیت انتخابات از سوی مجریان و اعضای ستاد انتخابات، تصریح کرد: اعضای ستاد انتخابات با رعایت اصل بی‎طرفی موظف هستند تمامی تحرکات فردی، گروهی و فعالیت‌های حزبی را رصد و نظارت کنند.

عرف، تحقق مشارکت حداکثری را از دیگر سیاست‌های ستاد انتخابات عنوان کرد و گفت: مجریان برگزاری انتخابات امانت‌داران رای مردم هستند از همین‌رو با پرهیز از هرگونه رفتار شائبه‌دار و رعایت اصل بی‎طرفی می‌توانند با ایجاد اعتماد در بین مردم، آنها را به حضور پرشور وحداکثری در پای صندوق‌های رای ترغیب کنند.

معاون سیاسی وزیر کشور خاطرنشان کرد: اعتقاد قلبی و عملی داریم که مردم کشور مردمی هوشمند، با درایت و همراه و وفادار به نظام هستند و با تشخیص درست خود در عرصه‌های مهم کشور همواره انتخاب‌ها و تصمیماتی مبتنی بر عقلانیت داشته‌اند و در این دوره از انتخابات نیز این هوشمندی را بار دیگر به اثبات می‌رسانند.

عرف، تحریک‌ شکاف‌های قومی و مذهبی را از مهمترین خطوط قرمز عرصه انتخابات عنوان کرد و افزود: دستمایه قرار دادن اموری نظیر تقسیمات کشوری، ورود پول‌های مشکوک و تبلیغات زودهنگام داوطلبان از دیگر خطوط قرمز این عرصه به شمار می‌رود که باید بخوبی از سوی مجریان مدیریت و کنترل شود.

وی قانونمداری را اصل کلی برگزاری انتخابات دانست و گفت: امید است اعضای ستاد انتخابات و تمامی متولیان برگزاری انتخابات با رعایت اصول کلی بی‎طرفی، توجه به امنیت و سلامت کامل انتخابات و تلاش برای مشارکت حداکثری مردم رسالت خود را به بهترین نحو انجام دهند.

رئیس ستاد انتخابات کشور، تخریب اقدامات دولت از سوی داوطلبان احتمالی و طرفداران آنها را امری ناپسند و غیرقابل قبول دانست و تصریح کرد: مجریان برگزاری انتخابات در برابر این تخریب‌ها و سیاه‌نمایی‌ها هوشیار بوده و در فضای منطقی و عقلانی از عملکرد دولت تدبیر و امید دفاع کنند.

عرف خاطرنشان کرد: انتقاداتی نیز به عملکرد دولت مطرح می‌شود اما این انتقادات باید به دور از تخریب، تهمت و توهین و در مجرای قانونی و منطقی مطرح شود و در مقابل با پاسخگویی همراه باشد.

وی با ابراز امیدواری نسبت به برگزاری یک انتخابات پرشور، حداکثری، سالم و در امنیت کامل در کشور، افزود: به هیچ عنوان اجازه نخواهیم داد هر نوع مطالبه مشروع و یا حتی خواسته غیرقانونی در فضایی غیر از صندوق‌های رای مطرح شود و بی‌شک تنها مرجع مشروع تعیین‌کننده نتیجه انتخابات آرای مردم است.

معاون سیاسی وزیر کشور با قدردانی از تلاش و خدمات دولتمردان این استان و به ویژه استاندار در مدیریت سیلاب بهار امسال، خاطرنشان کرد: این استان با وجود بالاترین میزان بارش‌ها با کمترین مشکل و چالش مواجه شد که نشان‌دهنده مدیریت صحیح مسئولان این استان است.

معاون سیاسی وزیر کشور در ادامه سفرهای استانی خود برای ارزیابی میزان آمادگی ستادهای انتخابات استان‌ها، به چهارمحال و بختیاری سفر کرده است.

همچنین با حضور جمال عرف، فرمانداری شهرستان تازه تاسیس خامیرزا نیز افتتاح و فعالیت خود را به صورت رسمی آغاز می‌کند.

انتخابات یازدهمین دوره مجلس در سراسر کشور با موافقت شورای نگهبان در تاریخ دوم اسفندماه  ۰۲ /۱۲ /۱۳۹۸ برگزار می‌شود و زمان ثبت‌نام از داوطلبان نمایندگی مجلس از تاریخ ۱۰ /۰۹ /۱۳۹۸ به مدت یک‌هفته تعیین شده است.

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام