وزیر صنعت:تا دوسال اینده معادل 10 میلیارد دلار کالاهای وارداتی در داخل کشور تولید می شود
10 مهر 98 - 15:28

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: تا دو سال آینده؛ معادل ۱۰ میلیارد دلار مواد و کالاهایی که از خارج وارد می شود، در داخل کشورمان تولید می شود.

رضا رحمانی پیش از ظهر پنجشنبه در حاشیه افتتاح طرح توسعه‌ مجتمع صنایع سلولزی نئوپان فومنات در جمع خبرنگاران گیلان اظهار داشت: کشورمان توانمندی های خوبی دارد و رویکرد ما این است زمینه تولید انواع کالاها و اقلامی که امکان تولید آنها در داخل وجود دارد، فراهم شود.

وی ادامه داد: این امر در بخش هایی از صنعت آغاز شده و در همین راستا اولین گام را با برگزاری نمایشگاه بین المللی تهران برداشتیم که خوشبختانه از همه جای ایران اسلامی شاهد مشارکت خوبی بودیم و معاونت صنایع و مرکز حمایت از ساخت داخل وزارت صنعت، معدن و تجارت که نهادی جدید است، فعال شده و طی سال جاری این برنامه ها را پیگیری می کند.

رحمانی اضافه کرد: یک وجه انجام این مهم، خودکفایی کشور در برخی کالاهاست و وجه دیگر آن نیز قطع وابستگی به خارج است که در همه نقاط کشورمان، واحدهای جدید در رشته های مختلف تولیدی ایجاد می شود و این اقدام موجب توسعه مناطق و ایجاد اشتغال جدید خواهد شد.

طرح توسعه‌ مجتمع صنایع سلولزی نئوپان فومنات صبح امروز ( پنجشنبه) با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت در شهرستان فومن افتتاح شد؛ طرح توسعه ای این واحد صنعتی با تولید اوراق فشرده روکش شده به میزان ۱۵ میلیون و ۱۲۰ هزار مترمربع، با سرمایه گذاری چهار هزار و ۶۷۰ میلیارد ریال در فومن به بهره برداری رسید.

بهره برداری از دو طرح دیگر شامل طرح توسعه ای شرکت تولید سیم و مفتول در شهرک صنعتی سفیدرود و افتتاح واحد سردخانه صنعتی در شهر صنعتی رشت، بازدید از دو واحد صنعتی تولید شمش کربنی و آلیاژی و واحد صنعتی تولید ام دی اف  خام  در شهر صنعتی رشت از دیگر برنامه های وزیر صمت در سفر به گیلان است.

نشست با مجمع نمایندگان و برخی فعالان اقتصادی استان نیز عصر امروز با حضور رضا رحمانی برگزار می شود.

در زمان حاضر حدود دو هزار و ۹۵۰ واحد صنعتی با اشتغالزایی نزدیک به ۸۲ هزار نفر در گیلان فعال است.

۳۳ شهرک صنعتی و ناحیه بهره بردار و یک شهر صنعتی نیز در گیلان فعال است ضمن اینکه یک هزار و ۸۵۰ هکتار اراضی در اختیار و یک هزار و ۷۰۰ قرارداد وجود دارد  که ۴۷۰ واحد در حال ساخت هستند.

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام