از دست دادن المپیک تو کیو ,رستمی وعلی حسینی
10 مهر 98 - 20:32

تعلل در ثبت نام برای حضور در رقابت‌های گزینشی المپیک موجب شده تا ۲ وزنه بردار مطرح ایران یعنی «کیانوش رستمی» و «سعید علی‌حسینی» در آستانه از دست دادن بازی‌های المپیک توکیو قرار گیرند.

بنا به اعلام فدراسیون بین‌المللی وزنه‌برداری، ورزشکاران این رشته که مدعی حضور در المپیک ۲۰۲۰ توکیو هستند باید در مدت ۱۸ ماه در ۶ گزینشی المپیک شرکت کنند و در این مسابقات حداقل چهار بار به روی تخته بروند. سهمیه این دوره از مسابقات شخص محور است و به کشور یا وزن خاص داده نمی‌شود.

با این شرایط ملی‌پوشان دسته‌های المپیکی ۹۶، ۱۰۹ و به اضافه ۱۰۹ کیلوگرم ایران باید به گزینشی ها اعزام می‌شدند. سهراب مرادی، کیانوش رستمی، علی هاشمی و سعید علی حسینی مدعیانی هستند که امید زیادی برای حضور آنان در المپیک ۲۰۲۰ توکیو وجود دارد. این وزنه‌برداران در گزینشی‌های ۶ ماه نخست شرکت کردند اما برخی از آنان به خاطر مصدمیت و برخی دیگر به خاطر تعلل در آستانه از دست دادن المپیک در شش ماهه دوم هستند.

در بین این چهار وزنه بردار تنها علی هاشمی شش ماهه اول و دوم در مسابقات حضور پیدا کرده است. مرادی به خاطر مصدومیت بلاتکلیف است و رستمی و علی‌حسینی نیز در آستانه حذف قرار دارند.

اما داستان حذف این ۲ ورزشکار چرا مطرح شد؟

«کیانوش رستمی» برای ۶ ماهه نخست مورد نظر فدراسیون بین‌المللی در مسابقه‌های گزینشی جام پادشاهی تایلند حضور یافت. اما در شش ماهه دوم با اوت کردن وزنه در مسابقات جهانی ۲۰۱۹ تایلند نتوانست امتیازی کسب کند. او باید تا پایان آبان‌ماه در رقابت‌های گزینشی ایتالیا یا سوییس شرکت کند. اما رستمی برای حضور در این ۲ تورنمنت دیر اقدام کرده است و احتمال می‌رود مسوولان مسابقه مجوز حضور وی را در این تورنمنت صادر نکنند.

علی‌حسینی که به دلیل اختلاف سرمربی تیم ملی اردوی تیم ملی را ترک کرد،  شرایط مشابه رستمی دارد و حضورش در ایتالیا و سوییس در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.

اگر مسوولان مسابقات ایتالیا و سوییس مجوز حضور رستمی و علی‌حسینی را صادر نکنند بدون شک این ۲ وزنه‌بردار، وداع زودهنگاهی با المپیک خواهند داشت. وداعی که می‌تواند پایان رویای آنان در این آوردگاه بزرگ باشد.

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام