دولت یازدهم به روستاهای مازندران کمک 4263 میلیاردریالی کرد
15 مهر 98 - 19:51

مدیرکل دفترامور روستایی استانداری مازندران میزان کمک دولت تدبیر و امید برای توسعه زیرساخت ها در مناطق روستایی این استان را در سه سال گذشته افزون بر چهار هزار و 263 میلیارد ریال اعلام کرد.

جان الله عبدی روز شنبه به خبرنگار ایرنا گفت که حجم کمک های مالی سه ساله دولت یازدهم به مناطق روستایی مازندران هفت برابر کمک ای هشت ساله دولت نهم و دهم است .
وی نیزلت کمک دولت نهم و دهم برای توسعه زیرساخت های مناطق روستایی مازندران را حدود 672 میلیارد ریال اعلام کرد.
** اجرای 2 هزار و 400 طرح زیرساختی روستاهای مازندران در دولت یازدهم
مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری مازندران گفت که با اعتباری که دولت یازدهم برای توسعه روستایی و زیرساخت ها در اختیار دهیاری ها قرار داده ، حدود 2 هزار و 400 طرح زیرساختی و عمرانی در روستاهای این خطه شمال کشور اجرا شده است .
وی افزود : علاوه بر این هم اکنون طبق برنامه دولت یازدهم 2 طرح اشتغالزا با پرداخت تسهیلات ارزان قیمت در هر روستای مازندران در حال اجراست .
عبدی آسفالت یک هزار و 550 کیلومتر راه روستایی ، گازرسانی به 507 روستا ، برخورداری یک هزار و 600روستا ( 55 درصدکل روستاهای مازندران ) از اینترنت پرسرعت را از دیگرخدمات محرومیت زادایی دولت یازدهم در مازندران اعلام کرد.
وی آبرسانی به 88 روستای مازندران با اعتبار یک هزار میلیارد ریالی ، تجهیز و یکپارچه سازی 6 هزارهکتار اراضی کشاورزی ، ساخت 230 خانه بهداشت و مرکز جامع سلامت را از دیگر خدمات دولت برای توسعه روستاها در سه سال اخیر دانست.
مازندران بیش از سه هزار روستا دارد که 43 درصد از جمعیت سه میلیون و 280 هزار نفری این خطه شمال کشور در این مناطق سکونت دارند.
بر اساس گزارش های رسمی هم اکنون 2 هزار و 150 روستای مازندران هم دارای دهیاری هستند که امور روستاها را مدیریت می کنند 
به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام