وزیر بهداشت‌: چاپ
آمریکایی‌ها دروغ می‌گویند‌ ایران در ‌حوزه دارویی هم تحریم شده است‌
9 آبان 98 - 11:29

گیلان آنلاین: این یک دروغ آشکار است.

 

 

گیلان آنلاین: سعید نمکی صبح دیروز در حاشیه آئین افتتاح پروژه اورژانس جدید مرکز آموزشی درمانی رازی در رشت اظهار داشت: تکمیل و تجهیز زیرساخت‌های اورژانس‌های کشور در اولویت نخست ما قرار دارد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه با تمام نیرویی که برای تکمیل اورژانس جدید بیمارستان رازی گذاشته شد، بارقابل توجهی از روی دوش این مرکز قدیمی کاسته می‌شود گفت: همین فعالیت‌ها برای دیگر مراکز اورژانس استان هم انجام می‌دهیم.

وی با بیان اینکه از تمام توان استان بهره می‌‌‌بریم تا سال آینده شاهد بهره‌برداری از بیمارستان 400 تختخوابی در گیلان باشیم افزود: این مهم با اهتمام مسئولان استانی انجام می‌شود تا بار بزرگی از مشکلات درمانی مردم استان گیلان برداشته شود.

بیشتر بخوانید
 
نمکی با تاکید بر اینکه با وجود تحریم‌ها و فشارهای آمریکایی‌ها، در حوزه دارو هیچ مشکلی نداریم گفت: اینکه آمریکایی‌ها می‌گویند هیچ تحریمی در حوزه دارویی نداریم یک دروغ آشکاری است و آن‌ها به خیال خام خویش می‌خواهند ما را به زانو درآورند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه در تولید دارو این کالای بسیار استراتژیک در کشور هیچ مشکلی نخواهیم داشت افزود: کارخانه‌های داروسازی بدون حتی یک روز وقفه در حال تولید داروهای خود هستند.

وی با اشاره به اینکه طبق قولی که به مردم داده‌ایم چیزی به نام کمبود دارو در کشور نداریم خاطرنشان کرد: هیچ نگرانی برای داروسازی در هیچ نقطه‌ای از کشور وجود ندارد.

 پروژه اورژانس جدید مرکز آموزشی درمانی رازی رشت از سال 1395 با هزینه 4 میلیارد تومان در مساحت 724مترمربع با تعداد 20 تخت بستری، 7 تخت مراقبت ویژه و یک تخت ایزوله آغاز شد و امسال با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، نمایندگان استان و استاندار گیلان به بهره‌برداری رسید.

 

 

منبع: تسنیم

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام