شرایط فعلی برای خرید خانه مناسب است؟
13 آبان 98 - 17:46

جهت مشاهده فرصت‌های سرمایه‌گذاری در تهران به وبسایت آی‌هوم مراجعه کنید.

بازار مسکن از سال گذشته تاکنون دچار تغییر و تحولات فراوانی شد. افزایش چشمگیر قیمت ها در ماه‎های پایانی سال 97 و تداوم آن در سه ماهه ابتدایی سال 98، بازار مسکن را دچار تشنجی جدی کرد. برخی باورداشتند که علت این افزایش قیمت ها، فرا رسیدن دوره‌های ۴ تا ۵ ساله بازار مسکن است و برخی ورود دلالان و اخلال‌گران را عامل این رخداد دانسته‌اند. حال بنظر می‌رسد این روند افزایشی متوقف و بازار مسکن وارد سراشیبی قیمت‌ها شده است به طوری که اکنون میانگین قیمت آپارتمان در تهران حدود ۱۳ میلیون تومان است.

جدیدترین قیمت‌ها در وبسایت آی‌هوم، نشان می‌دهد؛ قیمت آپارتمان در منطقه ۱ بیشترین میزان کاهش را داشته، ضمن اینکه کاهش قیمت‌ آپارتمان در منطقه ۵ نیز محسوس بوده است.
بنا به گفته وزیر راه و شهرسازی در ۶ ماهه ابتدایی سال، میزان معاملات مسکن ۷۵ درصد کاهش داشته و قیمت ها نیز ۱۱۰ درصد افزایش داشته است. با این وجود، می توان گفت که جهش قیمتی بازار مسکن بیش از قدرت خرید مردم بوده است، بطوریکه از ابتدای تابستان روند افزایشی قیمت ها متوقف شده و قیمت ها روند کاهشی و ثبات را طی می کنند. این درحالی است که بسیاری از کارشناسان حوزه مسکن معتقدند که این روند کاهشی با سرعتی آهسته و به مرور تا انتهای سال ادامه خواهد داشت.

آمار بانک مرکزی حاکی از آن است که قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیر بنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی که تیرماه ۱۳۳.۳ میلیون ریال بوده، در شهریور ماه به ۱۲۶.۷ میلیون ریال رسیده است.
در سه ماهه تابستان، گرانترین منطقه در بین مناطق ۲۲ گانه تهران، منطقه ۱ و ارزان‌ترین مناطق، منطقه‌های ۱۸ و ۱۹ بوده‌اند.
ضمن اینکه بر پایه آمار ارائه شده بیشترین تعداد معاملات در سه ماهه تابستان در منطقه ۵ و کمترین معاملات نیز در مناطق ۱۸ و ۱۹ انجام شده است.
آی‌هوم جامع ترین وبسایت املاک کشور در این فضای متشنج و بازار پرالتهاب، تلاش کرده با ارائه بهترین خدمات به مشاوران و متقاضیان ملک، مشتریان را در پیدا کردن ملک متناسب با نیاز و با قیمت واقعی یاری کند.
خدمات متنوع آی هوم، همچون عکاسی، تور مجازی و ارائه فایل با جامع ترین اطلاعات، به مشاوران املاک و متقاضیان ملک کمک می‌کند تا با جلوگیری از اتلاف زمان و هزینه بهترین تصمیم را بگیرند.

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام