مسکن کاهش یافته گران نخرید
13 آبان 98 - 20:39

تابستان امسال، میانگین قیمت مسکن در شهر تهران در مقایسه با تابستان سال گذشته بیش از ۶۰ درصد افزایش یافت. این افزایش بی‌سابقه قیمت‌ها، در کنار کاهش شدید تقاضای مسکن، موجب رکود معاملات شدیدی شد. اما از ابتدای پاییز ورق برگشت. معاملات مسکن شهر تهران در مهرماه ۱۷ درصد نسبت به شهریورماه افزایش یافت. این خبر برای رییس اتحادیه مشاوران املاک نیز غیرمنتظره بود، چرا که معمولا با پایان تابستان، قراردادهای ملکی بین ۲۰ تا ۵۰ درصد کاهش می‌یافت، اما در مهرماه امسال افزایشی بود.
این تحول مثبت، به طور یقین نشانه ای از شروع یک تغییر در روند بازار مسکن است. به نظر می‌رسد اولین گروه از کسانی که خرید را به حالت تعلیق درآورده بودند وارد بازار شده‌اند و کارشناسان پیش بینی کرده‌اند که در ماه‌های آینده به تدریج شاهد افزایش تعداد قراردادها باشیم.


قیمت مسکن باز هم افزایش می‌یابد؟
میانگین قیمت مسکن در شمال تهران ۲۴ میلیون تومان شده است. به عبارت دیگر، سطح قیمت‌ها نسبت به اردیبهشت ماه ۲۵ درصد کاهش یافته و به سطح اسفندماه سال قبل رسیده است. مدیر اداره بررسی‌ها‌ و سیاست‌های اقتصادی بانک‌ مرکزی تأکید کرده که افزایش نجومی قیمت مسکن، مشابه آنچه در سال ۹۷ رخ داد دیگر در بازار مسکن تکرار نمی‌شود. بنابراین، در این مورد که قیمت مسکن در آینده نزدیک افزایشی نخواهد بود، بین کارشناسان اتفاق نظر وجود دارد. با این وجود، مسأله‌ای که همچنان در بازار مسکن وجود دارد، چسبندگی قیمت‌ها در برخی نقاط شهری در سطح کشور است. یعنی علی رغم فروکش کردن التهاب بازار، برخی از فایل‌ها کماکان با قیمت‌های غیرواقعی عرضه می‌شود. حالا سوال اینجاست:

چگونه می‌شود قیمت واقعی ملک را کشف کرد؟
فرقی نمی‌کند شما کارشناس مسکن، کارمند یا یک بازنشسته محترم باشید. راهکار سنتی دستیابی به قیمت واقعی یک ملک، این است که آستین‌ها را بالا بزنید و در محدوده مد نظرتان، فایل‌های عرضه شده بنگاه‌های املاک را زیر و رو و قیمت‌های پیشنهادی را بررسی کنید. این کار محاسن خاص خود را دارد و در برخی موارد راهگشاست، اما در حالت کلی، پروسه زمان بر و پرهزینه‌ای است. در عوض می‌توانید، از سایت‌ها و اپلیکیشن‌هایی که به این منظور طراحی شده‌اند استفاده کنید.

معرفی یک نرم افزار تخصصی مسکن
در حوزه جستجو و خرید ملک، نرم‌افزارها و سایت‌های زیادی به ارائه خدمات پرداخته‌اند، اما کمتر پلتفورمی را می‌توانید مثال بزنید که به اندازه «اینپین»، بصورت تخصصی وارد گود شده باشند.
خدمات اینپین در تهران و سایر نقاط کشور، در دو بستر سایت و اپلیکیشن قابل استفاده است. کافیست مشخصات مد نظرتان را در سایت یا اپلیکیشن اینپین وارد کنید تا روی نقشه و در لحظه، تمام ملکهای متناسب با نیاز شما برایتان نمایش داده شود. شما حتی می‌توانید محدود دلخواه خود را روی نقشه ترسیم کنید تا اینپین، تمامی فایل‌های عرضه شده درآن محدوده خاص را به شما نمایش دهد. پس از انتخاب ملک مورد پسند خود، به راحتی می‌توانید برای بازدید از آن با مالک یا مشاور مربوطه ملاقات کنید. اینپین، اخیراً ویژگی واقعیت افزوده را نیز به قابلیت‌های نرم افزار خود اضافه کرده و به شما این امکان را می‌دهد که در هر نقطه‌ای از شهر، محیط را به کمک دوربین گوشی خودتون اسکن نموده و املاک قابل فروش و یا اجاره اطراف خود را ببینید.
نصب و استفاده از اینپین بسیار ساده است. با نصب اینپین از طریق لینک زیر آگهی خود را به رایگان منتشر کنید./
به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام