دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی :زبان انگلیسی حذف نمی شود
21 آبان 98 - 04:37

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی اعلام کرد که بحث حذف زبان انگلیسی اصلا مطرح نیست و این زبان از سرفصل دروس حذف نمی‌شود.

حجت الاسلام والمسلمین سید سعیدرضا عاملی روز چهارشنبه در حاشیه سفر خود به کرمانشاه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، در رابطه با طرح موضوع حذف زبان انگلیسی توسط برخی افراد، اظهارداشت: برخی افراد نسبت به این موضوع ورود غیرمسئولانه دارند.
وی با بیان اینکه مقابله با انحصار زبان انگلیسی در کشور مطرح است، گفت: مقام معظم رهبری موضوع انحصار زبان انگلیسی را مطرح کرده اند که موضوع بسیار مهمی است.
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه همه کشورها و دانشگاه های پیشرفته دنیا موضوع چند زبانه بودن را دنبال می کنند، عنوان کرد: اینکه ما زبان دوم کشور را به انگلیسی منحصر کنیم اصلا کار درستی نیست.
عامری تاکید کرد: ورود به زبان های جدید نیازمند برنامه ریزی دقیق است، ما نباید یک زبان را حذف کنیم درحالی که برنامه ریزی برای زبان های بعدی نداریم.
وی افزود: زبان های پرگوینده جهان مثل زبان های چینی، اسپانیایی و عریی زبان های بسیار مهمی هستند که باید مورد توجه قرار گیرند.
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی یادآور شد: انگلیسی زبان های دنیا ۳۵۰ میلیون نفر هستند در حالی که مخاطبان زبان چینی به بیش از یک و نیم میلیارد نفر می رسند و به زبان اسپانیایی هم ۸۵۰ میلیون نفر صحبت می کنند.
عامری با تاکید بر اینکه باید از بان های پرجمعیت دنیا در دانشگاه ها و مدارس استفاده کنیم، گفت: این موضوع باید در دستور کار شورای عالی انقلاب فرهنگی قرار گیرد. 

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام