وزیر اموزش وپرورش ,بازار 15 هزار میلیاردتومانی کنکور
22 آبان 98 - 06:23

وزیر آموزش و پرورش گفت: اقتصاد شکل گرفته پیرامون کنکور، ۱۵ هزار میلیارد تومان است که در جهت تقویت اهداف آموزش و پرورش نیست.

شست خیرین استان سیستان و بلوچستان با عنوان همدلان آینده‌نگر سیستان و بلوچستان که در سالن وزارت کار برگزار شد، اظهار کرد: خیلی مواقع اهداف اصلی ما گم می‌شود اما در برنامه‌ریزی‌های توسعه، نقش آموزش و پرورش اهمیت دارد. همانطور که در هاسب هم به آن توجه کردیم، البته اکنون با نقص‌هایی مواجه هستیم.
وی با اشاره به اینکه تعلیم و تربیت برای دوری از استیصال و دلمردگی و دلزدگی است، تصریح کرد: آموزش و پرورش به دنبال آن است که مردم را از این شرایط خارج کند.
حاجی‌میرزایی اضافه کرد: امروز محصول نهایی نظام تعلیم و تربیت، خودش را با کنکور تنظیم می‌کند و توجهش به کار و تلاش و توانایی برای ایفای نقش مدنی کمتر مورد توجه است.
وی گفت: اقتصاد بزرگی که حول آموزش و پرورش شکل گرفته و ۱۵ هزار میلیارد تومان است اما در جهت تقویت اهداف آموزش و پرورش نیست.
حاجی‌میرزایی بیان کرد: وضعیتی که امروز داریم محصول یادگیری دیروز ماست، اگر می‌خواهیم فردای پُررونق داشته باشیم باید قابلیت‌های بیشتری داشت، فرصت برنامه‌ریزی برای استان هم فرصتی است که توانمندی‌هایی در مردم استان، برای اشتغال ایجاد شود.

 

 

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام