تاپایان دولت دوازدهم انتقال اب به دریاچه ارومیه سرانجام می رسد
22 آبان 98 - 08:46

معاون اول رئیس‌جمهوری گفت: اقدامات سخت‌افزاری دریاچه ارومیه و تونل انتقال آب به این دریاچه تا پایان دولت دوازدهم به سرانجام می‌رسد.

اسحاق جهانگیری روز پنجشنبه در دوازدهمین جلسه کارگروه ملی نجات دریاچه ارومیه که با حضور «اسحاق جهانگیری» معاون اول رئیس‌جمهوری در ارومیه برگزار شد، افزود: تاکنون ۳۴ هزار و ۶۵۰ میلیارد ریال به غیر از منابع داخل دستگاهی برای احیای دریاچه هزینه شده‌است.
وی تاکید کرد: دستگاه‌های اجرایی نیز اقدامات لازم را با اعتبارات درون‌دستگاهی باید انجام دهند و منتظر تخصیص اعتبار سالانه نباشند.
وی با بیان اینکه در تخصیص آب برای صنعت و گلخانه در حوضه دریاچه ارومیه مشکلی نداریم، ادامه داد: ما به دنبال حل مشکل مردم هستیم و تمام توان خود را در این خصوص به کار می‌گیریم و بنا نداریم که برای مردم مشکل‌آفرین باشیم.
معادن اول رئیس‌جمهوری تصریح کرد: دولت به دنبال آرامش و توسعه کل کشور به ویژه حوضه دریاچه ارومیه است و تمام برنامه‌ریزی‌ها را نیز در این خصوص انجام می‌دهد.
جریان قوی توسعه در آذربایجان‌غربی شکل گرفته‌است
جهانگیری با بیان اینکه جریان قوی توسعه در آذربایجان‌غربی شکل گرفته، گفت: همه مسئولان ‌کشوری و استانی به دنبال توسعه این استان هستند و طرح‌های در دست اجرا نیز این امر را نشان می‌دهد.
وی با اشاره به اینکه آذربایجان‌غربی استانی با ظرفیت بالای کشاورزی است، گفت: البته ظرفیت بسیار زیاد تجاری و صنعتی نیز در این استان وجود دارد که زمینه توسعه استان را نامحدود کرده است و می‌توان با همراهی بخش خصوصی زمینه ارتقای شاخص‌های این منطقه را فراهم ‌کرد.
وی تاکید کرد: در حال حاضر دریاچه ارومیه به نماد و شاخص هویتی تبدیل شده و احیا و زوال آن، احیا و زوال بخشی از ایران است ولی باید توجه داشته باشیم که آینده این دریاچه به طور حتم رو به زندگی و حیات خواهد بود.
وی گفت: ستاد احیا با اهتمام دولت تدبیر و امید در حالی شکل گرفت که برخی‌ها در رسانه از مرگ قطعی دریاچه ارومیه خبر می دادند ولی دولت با همت تمام آن را احیا کرد.
معادن اول رئیس‌جمهوری اضافه کرد: دولت اقدامات بسیار ارزنده‌ای را برای احیای این دریاچه انجام داده و حتی تونل ۳۵ کیلومتری آن در مدت سه سال با پیشرفت بسیار زیاد اجرایی شده‌است.
وی افزود: این در حالی است که در سال‌های نه چندان دور تونل‌های ۲ یا سه کیلومتری در ایران در بیش از ۱۵ سال ساخته ‌شده‌است. 
«اسحاق جهانگیری» معاون اول رئیس‌جمهوری روز گذشته در سفری ۲ روزه وارد ارومیه شد و امروز علاوه بر افتتاح طرح‌های بیمارستانی در میاندوآب از تونل انتقال آب به دریاچه ارومیه در نقده و آخرین وضعیت دریاچه ارومیه بازدید کرد؛ وی در مصاحبه بدو ورود به آذربایجان‌غربی نیز گفت که احیای دریاچه ارومیه برای دولت خیلی مهم است و این دریاچه پس از احیا به کانون حیات و توسعه منطقه و کشور تبدیل می‌شود.
 

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام