انفلوانزا بازهم مردم را راهی بیمارستان کرد
9 آذر 98 - 06:54

معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از بستری شدن چهار هزار نفر در استان‌های مختلف کشور به علت ابتلا به بیماری آنفلوآنزا خبر داد.

قاسم جان‌بابایی در گرمسار اظهار کرد: امسال بیماری آنفلوآنزا زودتر سراغ ایرانی‌ها آمد و بر اساس اطلاعات موجود، سه هفته زودتر از سال‌های پیش در استان‌های مختلف کشور گسترش یافت.
وی با اشاره به شیوع بیماری آنفلوآنزا و ابتلای شمار زیادی از مردم به این بیماری گفت: تاکنون چهار هزار نفر به دلیل ابتلا به بیماری آنفلوآنزا در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی بستری شده‌اند و این نشان‌دهنده حجم دربرگیری این بیماری است.

معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تصریح کرد: گرچه مشکل بیشتر بیماران بستری‌شده به علت آنفلوآنزا، پس از گذراندن دوره زمانی خاص و تعیین‌شده برای درمان رفع شده است؛ اما باید موارد بهداشتی و پیشگیرانه را با قدرت بیشتری پیگیری کرد.

جان‌بابایی بیان کرد: امسال شاهد سرمای زودرسی در استان‌های مختلف کشور بودیم و این امر سبب شد تا بیماری آنفلوآنزا زودتر شیوع پیدا کند و افراد بیشتری درگیر این بیماری شدند.

وی توجه به استراحت کافی و مصرف مایعات را برای درمان سریع‌تر بیماری آنفلوآنزا به بیماران توصیه کرد و گفت: در موارد خاصی که به دارو نیاز باشد، مشکلی برای تجویز و تأمین دارو وجود ندارد و داروهای موردنیاز بیماران مبتلا به آنفلوآنزا در دسترس همگان قرار دارد.

معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تصریح کرد: تأمین و توزیع داروی آنفلوآنزا در کشور انجام می‌شود و نگرانی خاصی از این بابت وجود ندارد؛ شاید قبل از این گزارشی از کمبود داروی آنفلوآنزا وجود داشته ولی به‌سرعت تأمین و به برخی شهرستان‌های درگیر کمبود ارسال شده است.

به گزارش فارس؛ آنفلوآنزا یا گریپ شایع‌ترین بیماری ویروسی فصل سرماست که دستگاه تنفسی را درگیـر می‌کند و شدیداً مسری است. مدت زمان شروع علائم آنفلوآنزا از زمان وارد شدن ویروس به بدن 48-24 ساعت است.
ویروس‌های آنفلوآنزا موجود در قطرات تنفسی از طریق سرفه و عطسه منتشر می‌شوند، در اغلب موارد این انتشار از فرد به فرد و معمولاً از طریق تماس دست با آنچه که به ویروس آنفلوانزا آلوده شده است و سپس تماس دست آلوده با دهان و بینی فرد منتقل می‌شود.

 

 

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام