انفلوانزا بازهم مردم را راهی بیمارستان کرد
9 آذر 98 - 06:54

معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از بستری شدن چهار هزار نفر در استان‌های مختلف کشور به علت ابتلا به بیماری آنفلوآنزا خبر داد.

قاسم جان‌بابایی در گرمسار اظهار کرد: امسال بیماری آنفلوآنزا زودتر سراغ ایرانی‌ها آمد و بر اساس اطلاعات موجود، سه هفته زودتر از سال‌های پیش در استان‌های مختلف کشور گسترش یافت.
وی با اشاره به شیوع بیماری آنفلوآنزا و ابتلای شمار زیادی از مردم به این بیماری گفت: تاکنون چهار هزار نفر به دلیل ابتلا به بیماری آنفلوآنزا در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی بستری شده‌اند و این نشان‌دهنده حجم دربرگیری این بیماری است.

معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تصریح کرد: گرچه مشکل بیشتر بیماران بستری‌شده به علت آنفلوآنزا، پس از گذراندن دوره زمانی خاص و تعیین‌شده برای درمان رفع شده است؛ اما باید موارد بهداشتی و پیشگیرانه را با قدرت بیشتری پیگیری کرد.

جان‌بابایی بیان کرد: امسال شاهد سرمای زودرسی در استان‌های مختلف کشور بودیم و این امر سبب شد تا بیماری آنفلوآنزا زودتر شیوع پیدا کند و افراد بیشتری درگیر این بیماری شدند.

وی توجه به استراحت کافی و مصرف مایعات را برای درمان سریع‌تر بیماری آنفلوآنزا به بیماران توصیه کرد و گفت: در موارد خاصی که به دارو نیاز باشد، مشکلی برای تجویز و تأمین دارو وجود ندارد و داروهای موردنیاز بیماران مبتلا به