تازه شدن هوای کشور با کاشت 14میلیون نهال
10 آذر 98 - 07:47

سرپرست سازمان جنگل‌ها ضمن بیان اینکه کاشت ۱۴ میلیون نهال در نقاط مختلف کشور از روز پنجشنبه (۱۴ آذر) آغاز خواهد شد و تا پایان آذر ماه ادامه دارد، گفت: برنامه ما این است که تا پایان سال ۳۴ میلیون نهال در نقاط مختلف کشور بکاریم.

خسرو شهبازی، سرپرست سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری در نشست خبری به مناسبت کاشت ۱۴ میلیون نهال در کشور اظهار کرد: سازمان جنگل‌ها با مشارکت ادارات کل منابع طبیعی در کشور و بخش‌های دیگر از روز پنج‌شنبه (۱۴ آذر ماه) تا انتهای این ماه اقدام به کاشت ۱۴ میلیون نهال در نقاط مختلف کشور خواهد کرد.
وی در ادامه با اشاره به اینکه دو نوع کشت پاییزه و بهاره وجود دارد، گفت: در حال حاضر کشت پاییزه به کشت بهاره ترجیح داده می‌شود و می‌توان با استفاده از نزولات جوی نهال را پس از خواب پاییزه به‌راحتی انتقال داد.
سرپرست سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری افزود: تا آخر آذرماه ۱۴ میلیون اصله درخت در ۴۲ هزار و ۳۹۰ هکتار از اراضی جنگلی، بیابانی و مراتع در ۲۴۶ شهرستان و ۳۱ استان کشور کاشته خواهد شد که از این میزان سهم جنگل و زراعت چوب بیش از ۹ میلیون اصله و سهم اراضی بیابانی بیش از ۳ میلیون اصله درخت است همچنین در مراتع مشجر کشور نیز حدود یک میلیون و ۱۰۰ هزار اصله درخت کاشته خواهد شد.
شهبازی با بیان اینکه برای این اقدام بخش‌های مختلفی از جمله بسیج سازندگی، دهیاری‌ها، جوامع محلی و ادارات کل منابع طبیعی با ما همکاری خواهند کرد، تصریح کرد: عموم مردم نیز می‌توانند از طریق شماره تلفن‌های ۰۲۱۲۲۴۸۸۵۳۴ و ۰۹۱۹۱۲۳۴۹۱۲ با ستاد ارتباطات و فعالیت‌های مردمی ما تماس بگیرند و با هماهنگی ادارات کل منابع طبیعی اقدام به کاشت نهال کنند.
وی در ادامه با اشاره به اینکه با همکاری بخش خصوصی و تامین یارانه نهال تا پایان سال می‌توانیم اقدام به کاشت ۳۴ میلیون اصله نهال در کشور بکنیم، اظهار کرد: توسعه جنگل‌کاری با نهال و بذر در دستور کار سازمان جنگل‌ها است و تا پایان سال در بیش از ۲۴ هزار هکتار از اراضی با بیش از ۸ میلیون نهال توسعه جنگل‌کاری صورت خواهد گرفت.

 

 

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام