اشتباه خانم ها که منجر به طلاق می شود
15 آذر 98 - 08:59

هرچند به جدایی کشیده شدن یک زندگی تا حدودی تقصیر هر دو طرف است اما خانم‌ها یک سری اشتباهات متداول دارند
طلاق می‌تواند به دلایل بسیار زیادی روی بدهد و هر زوجی با زوج دیگر فرق می‌کنند. به طور مثال، هم شما و هم همسرتان به یک اندازه ممکن است مرتکب اشتباهاتی شوید که رابطه‌تان را به جدایی بکشاند اما گاهی یکی از طرف ها نسبت به دیگری، لطمه‌های جدی‌تری به رابطه وارد می‌کند که حتی ممکن است خودش هم نداند. خانم‌ها یک سری اشتباهات متداول دارند که می‌تواند سبب دور شدن از همسر، آسیب به کیفیت رابطه و در نهایت جدایی شود. برای این‌که زندگی مشترک‌تان را سالم و شاد نگه دارید، مهم است که از این رفتار‌های اشتباه آگاه باشید.

1- تحقیر و سرزنش مدام شوهر:
بعضی خانم‌ها عادت دارند همسر خود را مدام سرزنش کنند، تصمیم‌های او را به باد انتقاد بگیرند و جوری رفتار کنند که او به خودش احساس بدی پیدا کند و خود را ناتوان ببیند. این رفتار به اعتماد به نفس مرد آسیب جدی می زند و سبب خشم و نارضایتی عمیق می‌شود. ضعف اعتماد به‌نفس به یک سیکل معیوب تبدیل می‌شود؛ مرد به دلیل نداشتن اعتماد به نفس مرتکب اشتباهات بیشتری می‌شود و زن هم بیشتر از او انتقاد می‌کند و این چرخه همچنان ادامه دارد. مرد خودآگاه یا ناخودآگاه از زن فاصله می‌گیرد تا از خودش دفاع کرده باشد.

2- در اولویت قرار دادن بچه‌ها:
رسیدگی به بچه‌ها مهم است و برای مادر‌ها این حس قوی به طور طبیعی وجود دارد که از فرزندان خود به شدت مراقبت کنند و آن‌ها را به هر چیز و هر فرد دیگری ترجیح بدهند. شما به عنوان یک مادر قرار نیست فرزندان خود را نادیده بگیرید اما برای یک مرد، داشتن زنی که تمام توجه و تمرکزش معطوف به بچه‌هاست می‌تواند بسیار ناراحت کننده باشد و فاصله عمیقی بین زن و شوهر ایجاد کند. وقتی نقش «مادری» به طور کلی بر نقش «همسری» سایه می‌اندازد، رابطه آسیب جدی می‌بیند. وقتی تمام آخر هفته‌ها فقط برای بچه‌ها برنامه ریزی شده و گفت وگوی زن و مرد هم فقط درباره بچه‌هاست و هیچ دونفره‌ای وجود ندارد، مرد احساس تردید و نارضایتی می‌کند.

3- پیش کشیدن چندین موضوع در یک مشاجره:
اختلاف نظر طبیعی است و در هر رابطه‌ای وجود دارد و نمی‌توان از آن فرار کرد اما این که چگونه آن را پیش می‌برید و کنترل می‌کنید بسیار مهم است و تفاوت زیادی در کیفیت رابطه‌تان ایجاد می‌کند. البته به شیوه‌ای نادرست بحث کردن اشتباهی است که هم زن و هم مرد می‌توانند آن را مرتکب شوند اما به نظر می‌رسد رفتار نادرستی است که بیشتر خانم‌ها آن را در پیش می‌گیرند تا آقایان. یکی از بدترین راه‌های بحث و بگومگو کردن این است که سعی کنید چند موضوع را به طور همزمان مطرح کنید و پیش بکشید. برخی افراد به جای این‌که در یک زمان تنها به یک مسئله بپردازند، از مشاجره به عنوان فرصتی برای پیش کشیدن تمام نقاط ضعف و کاستی‌های طرف مقابل استفاده می‌کنند. آن‌ها تمام اشتباهات گذشته‌ طرف مقابل را دوباره زنده می‌کنند و برای چندمین بار به تجزیه و تحلیل و سرزنش می‌پردازند. همه‌ این رفتار‌ها غیرمنصفانه است و منجر به حل مسئله و رفع تنش نخواهد شد. چنین رفتار‌هایی می‌تواند باعث شود موضوع به حاشیه برود، به شخصیت طرف مقابل توهین شود و او احساس بی‌دفاع بودن کند. شما باید تمام تلاش‌تان را بکنید تا بااحترام و هوشمندانه فقط روی یک مسئله تمرکز کنید و قصدتان حل مشکل باشد نه صاف کردن حساب‌های قبلی و آزار دادن همسرتان!
منبع: برترین‌ها


 

 

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام