بستری شدن ایت الله ممدوحی در بیمارستان
20 آذر 98 - 03:28

آیت‌الله حسن ممدوحی عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، به دلیل بیماری در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان بقیه‌الله(عج) تهران بستری شد.

به گزارش روز پنجشنبه مرکز خبر حوزه، یکی از نزدیکان آیت‌الله ممدوحی درباره آخرین وضعیت درمانی این استاد حوزه گفت: آیت‌الله ممدوحی به علت ضعف جسمانی، بنا بر تشخیص پزشکان، در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان بقیه‌الله(عج) بستری‌شده‌است.

وی، حال عمومی آیت‌الله ممدوحی را رو به بهبود اعلام و خاطرنشان کرد: با عنایت خدای متعال و دعای مومنان، وضعیت جسمی ایشان به حالت عادی برگشته است.

وی همچنین از مومنان خواست که برای شفای عاجل همه بیماران به‌ویژه آیت‌الله ممدوحی دعا کنند.

آیت‌الله حسن ممدوحی در سال‌ ۱۳۱۸ هجری‌ شمسی‌ در کرمانشاه‌ در خانواده‌ای‌ متدین‌ و دانش‌دوست‌ چشم‌ به‌ جهان‌ گشود و پس‌ از اتمام‌ تحصیلات‌ کلاسیک به‌ تحصیل‌ علوم‌ دینی‌ روی‌ آورد و برای ادامه تحصیل به قم آمد.

علامه‌ سید محمدحسین طباطبایی‌ و آیات‌ گلپایگانی،‌ ستوده‌،  میرزا هاشم‌ آملی‌ و مشکینی‌ ازجمله استادان ایشان بودند.
زندگی‌ آیت‌الله‌ ممدوحی‌ سرشار از تلاش‌های‌ علمی‌ و فرهنگی‌ است، این‌ عالم‌ بزرگوار در سال‌های‌ عمر خود بارها کتاب‌های درسی‌ فقهی‌ و اصولی‌ تا سطح‌ کفایه الاصول‌ را تدریس‌ و از این‌ رهگذر شاگردان‌ بسیاری‌ را تربیت‌کرده است‌.

آیت‌الله‌ ممدوحی‌ با نخستین‌ بارقه‌های‌ مبارزه‌ با رژیم‌ طاغوت‌، به‌ صف‌ مبارزان‌ پیوست‌ و در طول‌ سالیان‌ حکومت‌ خاندان‌ پهلوی‌ از هیچ‌ تلاشی‌ در راه‌ مبارزه‌ با آن‌ حکومت‌ خائن‌ فروگذار نکرد که‌ بر اثر آن‌، بارها مورد تعقیب‌ و تهدید قرار گرفت‌.

او همکاری‌ خود با جامعه‌ مدرسین‌ حوزه‌ علمیه‌ قم‌ را از همان‌ سال‌ها آغاز کرد و در امور گوناگون‌ به‌ برنامه‌ریزی‌ برای‌ مبارزه‌ منسجم‌ می‌پرداخت‌، او در اماکن‌ و شهرهای‌ گوناگون‌ سخنرانی‌ علیه‌ رژیم‌ شاه‌ انجام‌ می‌داد که‌ گاه‌ به‌ دستگیری‌ و بازداشت‌ او می‌انجامید. آیت‌الله‌ ممدوحی‌ پس‌ از انقلاب‌ نیز به‌ حمایت‌ خود از امام‌ خمینی(ره‌) و رهبر معظم‌ انقلاب‌ ادامه‌ داد و در مسائل‌ گوناگون‌ همواره‌ مدافع‌ انقلاب‌ بوده است.   

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام