صالحی :شهادت شهید سلیمانی زوال استکبار جهانی را تسریع خواهد بخشید
12 دی 98 - 21:46

رییس سازمان انرژی اتمی با بیان این که شهادت شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی نقطه عطفی خواهد بود به طوری که هم اکنون این شهادت وحدت و انسجام ملی ما را بیشتر کرد، گفت: این شهید با شهادتش زوال استکبار جهانی را تسریع خواهد بخشید.

علی اکبر صالحی عصر یکشنبه در حاشیه عرض تسلیت و دیدار با خانواده سردار فداکار اسلام سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در جمع خبرنگاران افزود: ویژگی شهید سپهبد سلیمانی ویژگی های خاصی است یعنی نیازی به تعریف و بیان ندارد و ما اکنون در جایگاهی نیستیم که از ایشان تعریف کنیم، تعریف در وجود ایشان اصلا جزو ذاتشون است و خودش معرف خودش است.
وی ادامه داد: شهید سردار سلیمانی شخصیتی بود که ما توفیق داشتیم در زمانی که در وزارت امور خارجه بودیم اتفاقاتی رخ داد و بیدار اسلامی بود و ضرورت کاری و مسوولیت ایجاب می کرد که ما دائم در تماس باشیم و هماهنگی‌های لازم بین وزارت خارجه و سپاه قدس در ارتباطات با مسائل منطقه انجام بگیرد.
 معاون رییس جمهوری و رییس سازمان انرژی اتمی ایران توضیح داد: ما در این مدت ۳ سالی که در خدمت سردار سلیمانی بودیم من جز تواضع، هوشمندی، خبره گی در کار، حرفه ای بودن در کار چیزی ندیدیم اما غیر از این ها این وصف کار ایشان بود.
صالحی اضافه کرد: اما وصف اخلاق ایشان و تواضع در جایگاهی که ایشان بود واقعا انسان متواضعی بود و هیچگاه احساس نمی کردید شما با یک شخصیتی بالاخره در یک چنین جایگاهی و مقامی هست آنچنان متواضع بود که شما راحت با ایشان درد دل می کردید و مشکلات تان را بیان می کردید و آن چیزی که در دل داشتید به راحتی با ایشان در میان می گذاشتید یعنی حجابی بین شما و ایشان قرار نمی گرفت و این تواضع ایشان بود.
وی با بیان اینکه خداوند در سوره مبارکه آل عمران آیه ۱۶۹ می فرمایند وَلا تَحسَبَنَّ الَّذینَ قُتِلوا فی سَبیلِ اللَّهِ أَمواتًا ۚ بَل أَحیاءٌ عِندَ رَبِّهِم یُرزَقونَ یعنی اینکه (ای پیامبر!) هرگز گمان مبر کسانی که در راه خدا کشته شدند، مردگانند! بلکه آنان زنده‌اند، و نزد پروردگارشان روزی داده می‌شوند، افزود: این شهید یک ویژگی خاصی دارد و مصداق واقعی این آیه شریفه است.
رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: من اعتقاد دارم شهادت شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی نقطه عطفی خواهد بود حالا خواهید دید در خیلی از مسائل به طوری که هم اکنون این شهادت وحدت و انسجام ملی ما را بیشتر کرد ما در این شرایط احتیاج داشتیم به یک عنصری که وحدت ملی ما را مجددا احیا کند و شهید سلیمانی با تقدیم جان خود و شهادتش این کار را کرد.
وی اضافه کرد: این شهید با شهادتش قطعا زوال استکبار جهانی را تسریع خواهد بخشید این را هم ما شاهد خواهیم بود و این جوری نیست که یک شهید سلیمانی را از ما گرفتند و تمام شد اکنون ۸۳ میلیون شهید سلیمانی فقط در ایران وجود دارد حالا امت اسلامی جای خودش را دارد.
صالحی افزود: شهید سلیمانی با شهادت خودش توطئه بزرگی که در جهت تفرق بین ملت ایران و ملت عراق بود آن توطئه‌ را خنثی کرد و اکنون یک وحدتی و یک انسجامی بین دو ملت ایران و عراق و منطقه برقرار شد.
رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: یار و یاور ایشان و همرزم ایشان شهید ابومهدی المهندس  هم تقدیر الهی بود که این دو با هم پرواز بکنند به هر حال شهید سردار سلیمانی و همرزم ایشان واقعا مسلح به ۲ بال بودند هم بال ایمان و هم بال آن فهم و درک کاری خودشان یعنی در مسئولیت که بودند دقیقا می دانستند که چیکار باید بکنند و این کار آسانی نبود.
وی گفت: شما ببینید در سوریه جنگ جهانی علیه سوریه بود و دیگر کی بود که در سوریه نباشد از آمریکا و اروپا و استکبار جهانی و نوکران منطقه هم در سوریه حضور داشتند کی توانست در مقابل این هجمه عظیم در سوریه ایستادگی کند و دشمن را به عقب براند قطعا یکی از عناصر عمده این موفقیت و پیروزی شهید سردار سلیمانی بود، ملت سوریه بود، ارتش سوریه بود ولی وجود سردار سلیمانی وجود زی اثری بود.

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام