حزب الله لبنان :ایران در واکنش به امریکا تنها نیست
14 دی 98 - 20:37

شیخ «حسن البغدادی» عضو شورای مرکزی حزب الله لبنان امروز (سه شنبه) گفت: ایران در عملیات انتقامی و واکنش به جنایتی که به دستور «دونالد ترامپ» رییس جمهوری آمریکا انجام شد و در جریان آن «قاسم سلیمانی» فرمانده شهید نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ترور شد، تنها نیست.

وی در یک گردهمایی سیاسی که در منطقه ی شیعه نشین «ضاحیه» در جنوب بیروت برگزار شد، تاکید کرد: کل محور مقاومت باید به عملیات تروریستی ترامپ واکنش نشان دهد و فرماندهان این محور در زمان و مکان مناسب پاسخ جنایت آمریکایی ها را خواهند داد.

سردار سلیمانی به همراه ۹  نفر دیگر از جمله ابومهدی المهندس بامداد جمعه (سیزدهم دی ماه ۹۸) در مسیر فرودگاه بغداد و به دستور رییس جمهوری آمریکا با پهپادهای وزارت دفاع این کشور (پنتاگون) به شهادت رسید.

البغدادی تاکید کرد: همان گونه که سید «حسن نصرالله» دبیرکل حزب الله در سخنان یکشنبه گذشته خود در بیروت گفت باید در عملیات واکنشی میان پایگاه های نظامی، کشتی ها و ناوهای جنگی، مقام ها و افسران و نیروهای نظامی آمریکا با شهروندان عادی این کشور تفاوت قایل شد و افراد عادی را هدف حمله قرار نداد.

وی خاطرنشان کرد: حضور میلیونی شهروندان عراقی و ایرانی در آیین تشییع  پیکرهای سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس، نخستین واکنش به عملیات تروریستی آمریکا بود.

وی اضافه کرد: مردم جوامع اسلامی در خاورمیانه نمی توانند با اشغالگران آمریکایی و عوامل آن ها مانند جریان های تکفیری وداعش زندگی مسالمت آمیز داشته باشند.

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام