رئیس کمیسیون اروپا خواستار اتش بس در خاور میانه شد
15 دی 98 - 18:57

کمیسیون اروپا در واکنش به حمله موشکی ایران به پایگاه نظامی آمریکا در عراق درپاسخ به اقدام تروریستی دولت ترامپ، خواستار پایان استفاده از تسلیحات در منطقه خاورمیانه و از سرگیری مذاکرات شد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، اورزولا فُن درلاین رییس کمیسیون اروپا در نشست خبری قبل از سفر به لندن گفت: استفاده از تسلیحات در منطقه خاورمیانه باید متوقف شود تا فضا برای گفت و گو باز شود.

وی پیش از سفر خود به لندن برای ملاقات با بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس افزود: ما برقراری روابط با بسیاری از بازیگران در منطقه و فرامنطقه را برای کاهش تنش آغاز کرده ایم.

در واکنش به اقدام تروریستی روز جمعه 13 دی  دولت دونالد ترامپ که منجر به شهادت سردار سلیمانی شد، روابط عمومی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بامداد چهارشنبه از شلیک دهها موشک بالستیک به سمت پایگاه عین‌الاسد آمریکا واقع در استان الانبار عراق خبر داد.
براساس اطلاعیه روابط عمومی سپاه انقلاب اسلامی دهها موشک زمین به زمین  به این پایگاه آمریکایی اصابت کرده است.انفجارها در پایگاه عین الأسد مهیب گزارش شده است.
سردار سپهبد قاسم سلیمانی فرمانده شهید سپاه قدس و ابومهدی المهندس معاون سازمان نیروهای مردمی عراق به همراه ۸  نفر دیگر بامداد جمعه 13 دی در مسیر فرودگاه بغداد به دستور «دونالد ترامپ» رییس جمهوری آمریکا و با پهپادهای وزارت دفاع این کشور (پنتاگون) ترور شدند و به شهادت رسیدند.

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام