استاندار فارس :میزان بیکاری در استان کاهش داشته است
15 دی 98 - 19:15

 استاندار فارس اعلام کرد: از سال ۹۲ تا پاییز امسال میزان بیکاری در این استان حدود ۵۰ درصد کاهش داشته است.

عنایت‌الله رحیمی، چهارشنبه در کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه‌گذاری استان فارس در شیراز افزود: در سال ۹۲ بیکاری در این استان حدود ۱۶ درصد بود که این عدد در پاییز امسال به حدود هفت درصد رسیده است.
وی ادامه داد: اقتصاد کشور در قالب اقتصاد دولتی، تعاونی و خصوصی تعریف شده که ضرورت دارد که این مساله بیشتر به سمت بخش خصوصی و تعاونی سوق داده شود که البته این سیاست در دولت تدبیر و امید دنبال می‌شود.
او اظهار داشت: هرچند با توجه به شرایط خاصی که به واسطه تحریم‌ها بر فضای کشور حاکم شده و موانعی وجود دارد اما گام‌هایی در جهت حمایت از بخش خصوصی در دستور کار قرار گرفته است.
استاندار فارس با اشاره به سرمایه‌گذاری خارجی انجام شده در فارس بیان کرد: البته آنچه که از سرمایه‌گذاری خارجی استان در سامانه ملی ثبت شده با آنچه که در عمل محقق شده متفاوت است و در حقیقت سرمایه‌گذاری ثبت شده حدود ۳۰ درصد کمتر از رقم واقعی جذب شده است.
رحیمی، از سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی و اداره کل امور اقتصادی و دارایی فارس خواست که اصلاح این مساله را پیگیری کنند.
استاندار فارس، روند پرداخت تسهیلات و افزایش تعداد مراکز اقامتی در این استان از سال ۹۲ تاکنون را صعودی دانست و گفت: اولویت ما در استان توجه به بخش گردشگری است چرا که با سرمایه‌گذاری کمتر می تواند اشتغال و ارزآوری بیشتری در پی داشته باشد.
او اضافه کرد: اتفاقاتی مانند مطرح شدن شهر آباده به عنوان شهر منبت، مطرح شدن شیراز به عنوان شهر جهانی صنایع‌دستی و ثبت محورهای هخامنشی و ساسانی در تقویم گردشگری می‌تواند به رونق هرچه بیشتر بخش گردشگری کمک کند.
استاندار فارس همچنین در این جلسه از حضور پرشور و حماسی مردم استان فارس و به ویژه شهر شیراز در راهپیمایی و آیین عزاداری و بزرگداشت شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و همرزمانش تقدیر کرد.

 

ایجاد ۵۰۰ هزار شغل طی یکسال در کشور

در این نشست  معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: طی یک سال گذشته حدود ۵٠٠ هزار شغل در کشور ایجاد شده است.

عیسی منصوری، عوامل رشد و توسعه در کشور را مبتنی بر سه عامل تشکیل سرمایه‌گذاری، افزایش بهره‌وری و اشتغال دانست و افزود: اگر حتی یکی از این عوامل وجود نداشته باشد توسعه محقق نخواهد شد.
او ادامه داد: اقتصاد استان فارس با توجه به وجود ظرفیت‌های گردشگری در این استان باید به سمت گردشگری سوق داده شود در حالی که عمده پرداخت‌ها و حمایت‌ها از بخش کشاورزی و توسعه این بخش انجام شده است.
وی، در خصوص تسهیلات پرداختی به بنگاه‌های تولیدی هم گفت: آن دسته از بنگاه‌هایی که به تعهدات خود مبنی بر ایجاد فرصت‌های شغلی عمل نکنند و یا پیشرفت فیزیکی آنها کمتر از ٧٠ درصد باشد، نرخ تسهیلات دریافتی آنها به ١٨ درصد خواهد رسید.

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام