حمایت قاطع مسوولان وفعالان سیاسی از دفاع مشروع ایران
15 دی 98 - 20:22

مسوولان لشگری و کشوری، فعالان سیاسی و شخصیت‌های حزبی عملیات موشکی سپاه پاسداران علیه مواضع ارتش آمریکا در عراق را دفاع مشروع به تجاوز کاخ سفید در ترور شهید قاسم سلیمانی دانسته و تاکید کردند: این اقدام بر پایه حقوق مصرح در قوانین بین‌الملل بوده است.

بسیاری از چهره های سیاسی و مسئولان به اقدام ایران در انتقام خون شهید سپهبد قاسم سلیمانی واکنش نشان داده و از آن حمایت کردند. «علی باقری» رئیس‌دفتر سیاسی حزب توسعه ملی هم در حساب توییتری خود نوشت: ماده 51 منشور ملل متحد در رسمیت دفاع مشروع، در صورت وقوع حمله مسلحانه علیه یک عضو ملل متحد تا زمانی که شورای امنیت اقدام لازم برای حفظ صلح و امنیت بین‌المللی را به عمل آورد؛ هیچ یک از مقررات این منشور به حق ذاتی دفاع از خود، خواه فردی یا دسته جمعی لطمه‌ای وارد نخواهد کرد.

«حمیدرضا جلایی‌پور» عضو شورای مرکزی حزب اتحادملت هم در کانال خبری خود نوشت: در محافظت از سرزمین ایران، حاکمیت، دولت، قوای نظامی و جامعه ایران «یک پیکر واحد» هستند.

«محمدعلی ابطحی» رییس دفتر رییس دولت اصلاحات نوشت: زدی ضربتی، ضربتی نوش کن. وتمام. تشکر. فقط اگر باز هم بزنند می زنند. هم دفاع کردند وهم جنگ نخواهد شد.

«محسن رضایی» دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام هم در توییتی نوشت: اول انتقام را با ده‌ها موشک آغاز کردیم و بعد برادرم را به خاک سپردیم. وی همچنین در گفتگویی با اشاره به اینکه اقتدار و حیثیت آمریکا موشکباران شد؛ گفت: ما ثبت کردیم که آمریکا با این همه تجهیزات پیشرفته و آماده باش نتوانستند از سامانه های خود استفاده کنند. دستمان روی ماشه است. اگر آنها خطایی کنند فوران خشم و نیروهای انقلاب را خوهند دید.

«فاطمه سعیدی» نماینده مجلس هم در توییتی نوشت: حمله به پایگاه‌های نظامی امریکا در عراق تنها گوشه‌ای از نمایش قدرت نظامی ایران بود. انتخاب با امریکاست. آیا می‌خواهند ضربه‌های مهلک‌تری را تماشا کنند؟

«سیدناصرموسوی لارگانی» نماینده مردم فلاورجان در مجلس نوشت: انتقام سخت آغاز شد. ترامپ تابوت ها را به عین الأسد ارسال کن. این تازه اول ماجراست.

به گزارش ایرنا روابط عمومی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بامداد چهارشنبه از شلیک دهها موشک بالستیک به سمت پایگاه عین‌الاسد آمریکا واقع در استان الانبار عراق خبر داد. براساس اطلاعیه روابط عمومی سپاه انقلاب اسلامی دهها موشک زمین به زمین  به این پایگاه آمریکایی اصابت کرده است. انفجارها در پایگاه عین الأسد مهیب گزارش شده است.

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام