وانگ یی :علت تنش های خاورمیانه دخالت نظامی برخی کشور ها است
16 دی 98 - 18:46

عضو شورای دولتی و وزیر امور خارجه چین که در قاهره بسر می برد در یک نشست خبری مشترک با همتای مصری خود در قاهره با اشاره به تنش های اخیر خاورمیانه گفت: عامل به وجود آمدن چنین وضعیتی علاوه بر گسترش مناقشات تاریخی در منطقه در واقع یک جانبه گرایی، سلطه جویی، دخالت نظامی و زیرپا گذاشتن عدالت بین‌المللی است.

 رادیو بین المللی چین، «وانگ یی» روز پنجشنبه با اشاره به اینکه اخیرا تنش در منطقه خاورمیانه تشدید شده است گفت: چین همواره برای برقراری صلح و ثبات در خاورمیانه با هدف توسعه تلاش کرده است.

او گفت: چین خواستار آن است که همه طرف‌ها ضمن احترام به اساسنامه و اصول منشور سازمان ملل با در نظر گرفتن حقایق، پایبندی بر حل مسائل از طریق سیاسی، روی آوردن به چند جانبه گرایی و ایجاد یک ساز و کار همکاری امنیتی مشترک، جامع و پایدار در منطقه، به صورت عملی برای برقراری آرامش پایدار در خاورمیانه تلاش کنند.

وانگ یی گفت چین به عنوان شریک راهبردی کشورهای خاورمیانه، همواره با قاطعیت از حق حاکمیت، استقلال و تمامیت ارضی، مسیر توسعه و تلاش‌های این کشورها برای پیشبرد صلح و ثبات در منطقه حمایت می‌کند.

وزیر خارجه چین تصریح کرد: پکن از گذشته تا کنون همواره برای برقراری صلح و ثبات، کمک در خاورمیانه و توسعه کشورهای این منطقه تلاش کرده است و در آینده نیز به همین روند ادامه خواهد داد.

 

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام