تماس تلفنی رئیس شورای اروپا با روحانی
16 دی 98 - 19:05

رئیس شورای اروپا در تماس تلفنی با رئیس جمهور ایران، ضمن تاکید بر لزوم کاهش تنش‌ها در غرب آسیا، از تهران خواست تا از اقدامات غیرقابل بازگشت درخصوص برجام اجتناب کند.

«چارلز میشل» رئیس شورای اروپا امروز (پنجشنبه) با «حسن روحانی» رئیس‌جمهور ایران درباره توافق هسته‌ای تلفنی گفت‌وگو کرد.
به نوشته وبگاه اطلاع‌رسانی شورای اروپا، میشل در این تماس تلفنی ابتدا حادثه سقوط هواپیمای خطوط هوایی اوکراین را به روحانی تسلیت گفت و سپس بر آمادگی اتحادیه اروپا برای تعامل با همه طرف‌ها جهت کاهش تنش‌ها تاکید کرد.
بر این اساس، وی همچنین ابراز امیدواری کرد که اقدامات بیشتری برای افزایش تنش‌ها در منطقه انجام نشود تا به کاهش تنش در وضعیت کنونی غرب آسیا برسند.
در این بیانیه آمده است: «رئیس‌جمهور ایران تاکید کرد که اتحادیه اروپا همواره نقش پایدارکننده و مسئولانه‌ای در منطقه ایفا کرده و از آمادگی ایران برای همکاری نزدیک با اتحادیه اروپا خبر داد».
رئیس شورای اروپا با بیان اینکه برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) دستاورد مهمی بعد از ده سال مذاکرات فشرده بین‌المللی بود، گفت:‌«همچنین ابزار مهمی برای ثبات منطقه‌ای نیز هست».
طبق این بیانیه، میشل از روحانی خواست تا از اقدامات غیرقابل بازگشت دیگر اجتناب کند.
وی با بیان اینکه اتحادیه اروپا دیدگاه و منافع خود را در قبال توافق هسته‌ای دارد، تاکید کرد: «این اتحادیه نقش خود در سطح بین‌المللی و در همکاری نزدیک با کشورهای عضو را اعمال می‌کند».

 

 

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام