بارندگی کم سابقه در سیستان وبلوچستان :دستگاه های امدادی به اماده باش کامل رفتند
18 دی 98 - 19:14

مدیرکل مدیریت بحران سیستان و بلوچستان گفت: در پی صدور اخطاریه‌های جوی از سوی اداره‌کل هواشناسی استان هشدارهای جوی در چهار سطح به شهرستان‌ها اعلام شده و همه دستگاه‌های امدادی در آماده‌باش کامل به‌سر می‌برند.

عباسعلی ارجمندی در زاهدان اظهار داشت: در پی صدور اخطاریه‌های جوی از سوی اداره‌کل هواشناسی استان هشدارهای جوی در چهار سطح به شهرستان‌ها اعلام شده و همه دستگاه‌های امدادی در آماده‌باش کامل به‌سر می‌برند.
مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان افزود: بارندگی کم‌سابقه‌ای که از روز گذشته در استان آغاز شده همچنان تداوم دارد و بر این اساس بارش‌ها در شهرستان‌های ایرانشهر، بزمان، دلگان، چابهار، نیکشهر، قصرقند، سرباز و کنارک شدید پیش‌بینی شده به‌نحوی که میزان آنها بین 70 تا 120 میلی‌متر برآورد می‌شود بنابراین تمامی اقدامات پیشگیرانه در سطح شهرستان‌های استان اتخاذ شده است.

وی تصریح کرد: در پی فعالیت این سامانه بارشی آب‌گرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن معابر شهری، طغیان رودخانه‌ها، جاری شدن سیل و بالا آمدن آب سدها انتظار می‌رود بنابراین توصیه می‌شود در زمان فعالیت سامانه بارشی از تردد در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها اجتناب شود.

 

 

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام