عضو پیشین طالبان :توافق صلح با امریکا هفته جاری امضامیشود
18 دی 98 - 20:17

 یک عضو سابق گروه طالبان با ادعای اینکه امضای توافق‌نامه صلح طالبان و آمریکا به دلیل تنش‌های موجود بین ایران و آمریکا با تأخیر مواجه شده است، گفت: با کاهش تنش‌ها به احتمال زیاد این توافق در هفته جاری امضا می شود.

«سیداکبرآغا» روز شنبه به یکی از رسانه های داخلی افغانستان گفت که برخی ازکشورهایی که باید در مراسم امضای توافق‌نامه صلح حضور می یافتند، از شرکت در امضای توافق نامه بین طالبان و آمریکا خودداری کرده و به همین دلیل امضای توافق به تعویق افتاده است.

وی درباره اینکه نمایندگان کدام کشورها حاضر نشدند که در مراسم امضای توافق ‌نامه صلح شرکت کنند، چیزی نگفت اما رسانه های افغانستان گمانه زنی کرده اند که به احتمال زیاد نمایندگان کشورهای روسیه و چین به دلیل رابطه خوبی که با ایران دارند، حاضر به شرکت در این مراسم نشدند.

اکبر آغا گفت: با کاهش تنش بین آمریکا و ایران به احتمال بسیار زیاد در هفته جاری توافقنامه صلح بین آمریکا و طالبان با حضور نمایندگان کشورهای جهان به امضا برسد.

به گفته اکبر آغا بین طالبان و آمریکا اختلافی باقی نمانده و مقدمات امضای توافقنامه صلح هم فراهم شده است.

ضمیر کابلوف نماینده روسیه در امور افغانستان و پاکستان پیش از این گفته بود که توافقنامه صلح بین آمریکا و طالبان در اوایل سال جدید میلادی امضا خواهد شد که نمایندگان ۲۰ کشور از جمله خود وی در این مراسم دعوت شده ‌اند.

زلمی خلیل زاد فرستاده ویژه آمریکا برای صلح با طالبان روز یکشنبه هفته گذشته وارد قطر شد و گفته می شد که این هفته توافق‌نامه صلح بین دو طرف امضا خوهد شد.

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام