12 مهاجر در سواحل یونان غرق شدند
18 دی 98 - 20:27

گارد ساحلی یونان گزارش داد، در اثر غرق شدن قایق حامل مهاجران در غرب یونان دستکم ۱۲ نفر از مهاجران جان باختند.

خبرگزاری رویترز به نقل از مقام های یونانی گزارش داد، در حادثه غرق شدن این قایق که امروز شنبه در سواحل غرب یونان رخ داد ۲۱ نفر از مهاجران نجات یافتند.

به گفته مقام های گارد ساحلی یونان، بالگردها و کشتی ها در حال انجام عملیات جستجو در مناطق جنوب و غرب جزیره پاکوس (Paxos) برای یافتن نجات یافتگان بیشتری هستند.

مقام های یونانی با اعلام این که تعداد مهاجران این قایق را ۵۰ نفر برآورد می کنند افزودند: به دنبال دریافت نشانههایی درباره آب گرفتن این قایق نیروهای امدادی را به منطقه محل وقوع این حادثه اعزام کرده اند.

رویترز نوشت، بالافاصله بعد از وقوع این اتفاق جزییات بیشتری درباره وقوع این حادثه  در اختیار این خبرگزاری  قرار نگرفته است.

گزارش رسمی جدید کمیسیون اروپا حکایت از آن دارد که ترکیه با بیش از ۷۰ هزار و یونان با حدود ۶۸ هزار نفر، در صدر مبادی ورودی مهاجران غیرقانونی به اروپا در سال ۲۰۱۹ بوده اند.

پس از آن که در سال ۲۰۱۶ میلادی سیل مهاجران به اروپا کاهش چشمگیری پیدا کرد، یونان بار دیگر به نقطه ورود اصلی پناهجویان تبدیل شده است.
اما بخش بزرگی از مهاجران از دریای اژه ترکیه در صدد ورود به اروپا هستند؛  به طوری که بر اساس گزارش کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد، در سال ۲۰۱۹ میلادی بیش از ۵۵ هزار مهاجر برای ورود به اروپا از این منطقه عبور کرده‌اند.

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام