کتابخانه عمومی «شهید سپهبد سلیمانی» در گیلان افتتاح شد
17 بهمن 98 - 07:59

گیلان آنلاین: کتابخانه عمومی شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی در شهر چوبر شهرستان تالش در استان گیلان افتتاح شد.

 

 

گیلان آنلاین: کتابخانه عمومی شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی به مساحت 550 مترمربع و با 800 میلیون تومان اعتبار ساخت و 70 میلیون تومان تجهیزات امروز با حضور مسئولان در شهر چوبر شهرستان تالش در استان گیلان افتتاح شد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان در این مراسم ضمن تبریک ایام‌الله دهه مبارک فجر و با بیان اینکه شهید سلیمانی همه زندگی خود را صرف آرامش زندگی ما کرد و در بین جوانان محبوب شد و ظلم‌ستیز بود اظهار داشت: ساخت این فضای فرهنگی منجر به رشد و بالندگی جوانان این منطقه می‌شود.

محمود قاسم‌نژاد با تاکید بر اینکه در آموزه‌های اسلام بر مطالعه کردن توصیه شده است بیان کرد: اهمیت مطالعه در اسلام تا جایی است که قرآن به‌عنوان یک کتاب معجزه پیامبر(ص) بوده و در این مصحف شریف تاکید بر علم، کتاب و قلم بسیار است و خداوند به قلم و آنچه که می‌نویسد قسم یاد کرده است.

بیشتر بخوانید

وی با اشاره به اینکه امروزه در سراسر جهان هر جامعه‌ای که رویکرد بیشتری به کتاب داشته باشد توسعه‌یافتگی بیشتری دارد افزود: یونسکو از گذشته بر اهمیت این موضوع تاکید داشت و کشورها را ملزم به ترویج کتابخوانی کرد و رشد و توسعه کشورها را منوط به توسعه کتابخوانی دانست. 

قاسم‌نژاد با تاکید بر اینکه ما به‌عنوان یک کشور اسلامی و با تأسی از آموزه‌های قرآن باید به مطالعه بیشتر از سایر ملل توجه کنیم عنوان کرد: کنار همزیستی با کتاب رشد و تعالی جامعه نیز مرهون توجه به کتابخوانی است و یکی از ویژگی‌های اهمیت به کتابخوانی سلامت روح است و پرداختن به کتاب روان ما را آرام می‌کند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان با بیان اینکه افراد شاخص در هر جامعه‌ای بسیار مطالعه می‌کنند تصریح کرد: مراجعه به کتاب دانایی ما را در حوزه‌های مختلف افزایش می‌دهد و هنگامی‌ که کتاب می‌خوانیم در زمینه‌های مختلف قدرت تحلیل پیدا می‌کنیم لذا ترویج مطالعه در جامعه باید بیشتر شود.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان گیلان نیز در این مراسم اظهار داشت: این کتابخانه 550 مترمربع وسعت دارد و در 2 طبقه شامل بخش‌های مختلف یک کتابخانه استاندارد مثل بخش کودک، سالن مطالعه مجزا و نمازخانه است و بخش فعالیت‌های ویژه در آن تعبیه شده و 800 میلیون تومان اعتبار ساخت به آن تخصیص یافته است.

پریسا کرمی با اشاره به اینکه جوانان و مدافعان حرم که اکثرا جوانان خوش‌فکر و خلاق بودند برای دفاع از کشور جانفشانی کردند گفت: شهردار جوان و خلاق این منطقه برای تکمیل این پروژه بسیار همکاری کرد و ساخت این کتابخانه باعث شد زیرساخت‌های گاز و تلفن در این منطقه ایجاد شود.

وی با اشاره به برگزاری طرح «اهدای کتاب اهدای دانایی» در اسفندماه خاطرنشان کرد: کتاب‌های شخصی موجود در کتابخانه‌های خود را به ما اهدا کنید تا با ارائه آن به همه افراد در نشر و گسترش دانایی در جامعه سهیم شویم و با سیاست‌های درست ایران مستقل، آباد و شادی داشته باشیم.

 

منبع: تسنیم

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام