استاندار گیلان: چاپ
برخورد ناجا با اصناف متخلف؛ غربالگری مردم در خروجی‌های گیلان تشدید می‌شود
18 اسفند 98 - 22:35

گیلان آنلاین: ایجاد محدودیت در تردد با همکاری استانداران قزوین، اردبیل و مازندران را اعمال می‌کنیم و غربالگری مردم در خروجی‌های استان گیلان تشدید می‌شود.

 

 

گیلان آنلاین: ارسلان زارع امشب در جلسه ستاد مدیریت و مقابله با بیماری کرونا استان گیلان با اشاره به نقش اصناف در رعایت قرنطینه خانگی توسط مردم اظهار داشت: مصوب شد که ساعت کار اصناف تا ساعت 19 عصر باشد و برای تحقق این امر نیازمند همکاری بازرسان و اتحادیه‌ها هستیم تا از این دوران به‌خوبی عبور کنیم.

استاندار گیلان با بیان اینکه نیروی انتظامی موظف است با اصناف متخلف برخورد لازم را داشته باشد و فرمانداری رشت نیز در این زمینه همکاری کند گفت: یکی از توصیه‌های مهم جهت جلوگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا جلوگیری از ایجاد تجمعات انسانی و رعایت بهداشت فردی است که همگی باید برای تحقق این موضوع همکاری لازم را داشته باشند.

زارع با تأکید بر عدم مسافرت هموطنان به گیلان در ایام نوروز خاطرنشان کرد: در جلسات مختلفی وضعیت بحرانی و خاص استان گیلان را به مردم تذکر دادیم و از مردم نیز درخواست می‌کنیم علاوه بر رعایت قرنطینه خانگی و رعایت دستورات بهداشتی از ترددهای غیرضروری و مسافرت به استان گیلان خودداری کنند.

بیشتر بخوانید

وی با بیان اینکه ضروری است از ظرفیت هلال‌احمر، ناجا و بسیج برای مقابله با کرونا بهره گیریم و غربالگری مردم در خروجی‌های استان گیلان تشدید می‌شود تصریح کرد: ایجاد محدودیت در تردد با همکاری استانداران قزوین، اردبیل و مازندران را اعمال می‌کنیم و افراد را غربالگری می‌کنیم.

استاندار گیلان با اشاره به در پیش بودن چهارشنبه آخر سال و ضرورت اجتناب از تجمعات مردمی اظهار داشت: فرمانداری شهرستان‌های گیلان باید برای جلوگیری از تجمعات در چهارشنبه آخر سال اقدامات لازم را انجام دهند و تدابیری بیاندیشند تا مشکلی ایجاد نشود. 

نماینده عالی دولت در استان گیلان با بیان اینکه با توجه به کاهش تعداد شعبات بانک و فعالیت کمتر کارمندان باید از اسکناس کمتر استفاده شود عنوان کرد: یکی از راه‌های انتقال ویروس از طریق اسکناس است و باید آموزش‌های لازم در رابطه با استفاده حداقلی از اسکناس به مردم داده شود.

زارع با اشاره به ضرورت نظارت بر کار اصناف و واحدهای تولیدکننده مواد ضدعفونی در گیلان خاطرنشان کرد: به مردم اطمینان خاطر می‌دهیم که هیچ کمبودی برای تأمین اقلام مورد نیاز ازجمله میوه در بازار شب عید وجود ندارد و سازمان صمت گیلان تدابیر لازم در این خصوص را اندیشیده است لذا از تجمع جهت خرید اقلام خودداری کنند. 

استاندار گیلان ‌از اضافه شدن خطوط تلفن ثابت بدون هزینه اشتراک به مراکز بهداشتی و خانه‌های سلامت خبر داد و بیان کرد: برای ضدعفونی کردن معابر و خیابان‌ها علاوه بر استفاده از ظرفیت شهرداری و دهیاری از کمک سپاه و نیروی زمینی ارتش نیز استفاده خواهیم کرد.

وی با اشاره به پایش 70 درصد از جمعیت استان گیلان در طرح بسیج ملی مبارزه با کرونا و پیشتاز بودن استان گیلان نسبت به سایر استان‌ها در این طرح گفت: از تلاش تمام افراد، مجموعه‌ها و سازمان‌های مردم نهاد جهت اجرای خوب این طرح و کنترل ویروس کرونا قدردانی می‌کنم.

زارع با بیان اینکه نیاز است رئیس کارگروه بهداشت و درمان ستاد کرونای استان گیلان جهت تهیه لوازم حفاظت شخصی از جمله ماسک N95 برای کادر بهداشتی و درمانی بیمارستان‌ها افزود: 7 هزار و 500 بسیجی و 2 هزار و 500 بهورز برلی اجرای طرح بسیج ملی مبارزه با کرونا با ما همکاری کردند و پیش بینی می‌شود تا 26 اسفند کل گیلان در این طرح پایش سلامتی شوند.

 

 

منبع: تسنیم

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام