استاندار گیلان: چاپ
ضرورت راه‌اندازی نقاهتگاه ۲۰۰۰ تختی در استان؛ مردم از سفر به گیلان پرهیز کنند
20 اسفند 98 - 23:01

گیلان آنلاین: از مردم درخواست داریم که از سفر به گیلان پرهیز کنند.

 

 

گیلان آنلاین: ارسلان زارع امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در جلسه‌ای که امروز به‌صورت ویدئو کنفرانس و با حضور رئیس جمهور و وزیر بهداشت برگزار شد، گیلان به‌عنوان استان برتر در زمینه اجرای طرح بسیج ملی مبارزه با کرونا انتخاب شد.

استاندار گیلان با اشاره به پایش 82 درصد از جمعیت این استان در طرح بسیج ملی مبارزه با کرونا در 6 روز گفت: افراد پس لز شرکت در این طرح اگر دارای علائم مشکوک به کرونا باشند در 26 مرکز درمانی دولتی و 3 مرکز درمانی خصوصی زیرنظر متخصصان قرار می‌گیرند تا خدمات درمانی مناسب به آنها ارائه شود. 

زارع با بیان اینکه قرنطینه شدن در خانه موثرترین راه برای در امان ماندن از ابتلا به ویروس کرونا است خاطرنشان کرد: تمام مسئولان روی این نکته که مردم باید در خانه‌های خود بمانند و نکات بهداشتی را رعایت کنند اتفاق نظر دارند زیرا محیط خانه امن‌ترین و سالم‌ترین مکان است.

بیشتر بخوانید

وی از تصمیم دولت برای تب سنجی و پایش سلامتی افراد در مبادی ورودی 13 استان کشور از جمله گیلان خبر داد و اظهار داشت: در استان گیلان از مبادی قزوین، مازندران و اردبیل افراد را مورد پایش قرار می‌دهیم و امیدواریم در اجرای این طرح مهم و حیاتی نیز عملکرد مطلوبی کسب کنیم تا سلامتی مردم حفظ شود.

نماینده عالی دولت در گیلان با بیان اینکه طرح پایش افراد در مبادی ورودی گیلان از روز گذشته و با کمک هلال احمر، نیروی انتظامی و نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی شروع شده است افزود: بار دیگر از تمام مردم ایران درخواست داریم که از مسافرت به گیلان جداً خودداری کنند. 

استاندار گیلان با اشاره به تعطیلی مدارس و مراکز آموزشی در این ایام تصریح کرد: قرار است جلسه‌ای با مدیر و مسئولان آموزش و پرورش گیلان داشته باشیم و در آن درباره نحوه جبران این روزهای تعطیل تصمیم‌گیری کنیم تا خللی در روند آموزشی دانش آموزان وارد نشود. 

وی از ضرورت راه‌اندازی نقاهتگاهی با ظرفیت 2 هزار تخت در استان گیلان خبر داد و عنوان داشت: اگر چه با انجام طرح‌های مختلف به نتیجه مطلوبی درباره سلامتی مردم گیلان رسیده‌ایم اما برای حفظ آمادگی بیشتر باید مقدمات راه‌اندازی نقاهتگاهی با ظرفیت 2 هزار تخت را فراهم کنیم.

 

 

منبع: تسنیم

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام