سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان بیان کرد: چاپ
خبری خوش از خطه شمال / گیلان از موج سرکش اپیدمی کرونا عبور کرد / کنترل ‌وضعیت بیمارستان‌ها
29 اسفند 98 - 22:40

گیلان آنلاین: به همت جهادگران عرصه سلامت و با همکاری مردم موج سرکش اپیدمی کرونا در گیلان کنترل شده است.

 

 

گیلان آنلاین: محمدرضا نقی‌پور اجرای 85 درصدی طرح غربالگری و بسیج ملی مقابله با کرونا در استان گیلان را مورد تأکید قرار داد و اظهار داشت: با تلاش شبانه‌روزی و ایثارگونه کلیه جهادگران عرصه سلامت و با همکاری خوب و مطلوب مردم موج سرکش اپیدمی کرونا در گیلان کنترل شده است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان آغاز فعالیت کشاورزی و نشاکاری در استان که بخشی از این کار معمولاً به شکل غیرمکانیزه انجام می‌شود اشاره کرد و بیان داشت: از عموم کشاورزان انتظار داریم به توصیه‌های ستاد مقابله با کرونا توجه ویژه داشته باشند و در حین انجام فعالیت‌های خود دستورالعمل‌ها را رعایت کنند.

نقی‌پور با تأکید بر اینکه تاکنون از سوی دولت و مجموعه وزارت جهاد کشاورزی سیاست یا دستوالعمل خاصی برای انجام فعالیت‌های کشاورزی و نشاکاری در گیلان مطرح نشده است عنوان کرد: گیلان استانی کشاورزی محسوب می‌شود بنابراین انتظار داریم مردم در کنار کار روزمره حفاظت از سلامتی خود را در اولویت قرار دهند.

بیشتر بخوانید

وی مشخص نبودن آدرس و شماره تماس بخشی از مردم برای اجرای طرح غربالگری را مورد اشاره قرار داد و با بیان اینکه از روش‌های مختلفی درصدد رفع این مشکل هستیم تصریح کرد: در حال حاضر شرایط گیلان و بیمارستان‌هایش تحت کنترل است و از آن وضعیت سخت و اپیدمی شیوع ویروس کرونا تا حدودی عبور کرده‌ایم.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان از احتمال شروع موج دوم شیوع کرونا در استان و نگرانی‌هایی که در این مورد وجود دارد سخن گفت و خاطرنشان کرد: به عموم مردم توصیه می‌کنیم به هیچ عنوان مسافرت نروند؛ فواصل را رعایت کنند تا با همکاری آنان از شروع مجدد شیوع این ویروس در استان گیلان جلوگیری به عمل آوریم.

نقی‌پور نقش تعیین کننده مردم در ریشه‌کنی ویروس کرونا، پرهیز از ترددهای غیرضروری و همراهی آنان با کادر بهداشت و درمان را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: تنها راه مقابله مؤثر با شیوع بیشتر ویروس کرونا قطع زنجیره انتقال آن است بنابراین عدم حضور در تجمعات توسط مردم تحقق این هدف را امکان‌پذیر می‌کند.

 

منبع: تسنیم

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام