نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان و امام جمعه رشت: چاپ
روند مبارزه بیولوژیک با ویروس کرونا در گیلان مطلوب است
29 اسفند 98 - 22:44

گیلان آنلاین: روند مبارزه بیولوژیک با ویروس کرونا در گیلان مطلوب است

 

 

گیلان آنلاین: آیت‌الله رسول فلاحتی امروز در جلسه کارگروه شرعی ستاد مقابله با ویروس کرونا در گیلان، روند مبارزه بیولوژیک با ویروس کرونا در استان را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: در شرایطی که جامعه با بحران کرونا مواجه است روحانیون و طلاب تاکنون نقش فعالی در خدمت‌رسانی به مردم دارند. 

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان از رتبه نخست گیلان در مبارزه بیولوژیک با ویروس کرونا در کشور سخن گفت و با بیان اینکه طبق گزارشات آمار ترخیصی بیماران مبتلابه ویروس کرونا از بیمارستان‌های گیلان رو به افزایش است عنوان کرد: بدون شک در سایه همدلی آحاد جامعه و مسئولان نظام مشکلات ایجاد شده برطرف می‌شوند.

امام جمعه رشت با اشاره به اینکه شیوع ویروس کرونا درس‌های بسیاری برای جامعه به‌ویژه مسئولان داشته است تصریح کرد: وجود اندیشه و فکر به‌ منظور پیشگیری از تمام حوادث احتمالی امری است که انتظار داریم متولیان امر نسبت به آن اهتمام ویژه‌تری داشته باشند تا در زمان بروز بحران‌ مردم با مشکلات و آسیب‌های کمتری مواجه شوند.

بیشتر بخوانید

آیت‌الله فلاحتی اجر و مزد تلاشگران عرصه سلامت، پزشکان و پرستاران از یک سو و انجام آداب شرعی را در نزد خداوند متعال بسیار رفیع و ارزشمند دانست و اظهار داشت: برای تلاش‌ها و ایثارگری‌های انجام‌شده، نمی‌توانیم عیاری تعیین کنیم و امیدواریم پروردگار به تمام جهادگران این عرصه که به مردم و بیماران خدمت می‌کنند سلامتی عنایت کند.

وی ضمن اشاره به قدردانی دفتر مقام معظم رهبری در مورد نحوه انجام و رعایت آداب شرعی بیماران فوت‌شده مبتلابه ویروس کرونا در گیلان خاطرنشان کرد: گیلان از این حیث رتبه نخست را در کشور دارد از طرفی آمار ترخیصی بیماران مبتلا به ویروس کرونا از بیمارستان‌های استان گیلان بیشتر شده که مایه شادمانی است.

آیت‌الله فلاحتی توجه آحاد مردم به توصیه‌های بهداشتی و دستورالعمل‌های ستاد مقابله با کرونا در استان گیلان را لازم و ضروری خواند و با تأکید بر اینکه توجه و دلدادگی مردم به توصیه‌های مسئولان مربوطه ارزشمند است اظهار داشت: حضور روحانیون در بیمارستان‌ها موجب ایجاد روحیه در کادر پزشکی و مردم شده است.

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه قدس گیلان نیز در این جلسه با اشاره به اینکه در تمام مناطق استان آداب شرعی برای بیماران مبتلا به ویروس کرونا انجام ‌شده است عنوان کرد: اقدامات جهادی بسیار خوبی توسط روحانیون، طلاب و بسیجیان استان گیلان برای انجام آداب شرعی مبتلایان به ویروس کرونا در حال انجام است.

حجت‌الاسلام‌ والمسلمین غلامحسین تسخیری از حضور فعال 150 روحانی و طلبه برای اجرای آداب شرعی بیماران کرونا به‌طور شبانه‌روزی در گیلان سخن گفت و تصریح کرد: هم‌اکنون شرایط غسل با رعایت موارد بهداشتی در تمام شهرستان‌های استان گیلان فراهم ‌شده است و برنامه‌های این بخش طبق ضوابط اجرایی می‌شود.

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه قدس گیلان معرفی این استان به‌ عنوان نمونه کشوری در راستای انجام آداب شرعی خاک‌سپاری درگذشتگان مبتلا به ویروس کرونا را مورد توجه قرار داد و اظهار داشت: می‌توانیم قرارگاه منسجمی در این زمینه ایجاد کرده و به‌طور میدانی فعالیت‌های این بخش را اجرایی کنیم.

 

 

منبع: تسنیم

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام