استاندار گیلان اظهار کرد: چاپ
گیلان همچنان آلوده‌ترین استان کشور در شیوع کرونا است/کاهش ۸۰ درصدی ورود مسافران به گیلان
29 اسفند 98 - 22:46

گیلان آنلاین: در استان گیلان همچنان کرونا شیوع داشته و خوشبختانه نسبت به مشابه سال گذشته با کاهش ۸۰ درصدی ورود مسافران به گیلان مواجه بودیم.

 

 

گیلان آنلاین: ارسلان زارع امروز در حاشیه رزمایش بزرگ دفاع بیولوژیک سپاه در گیلان با بیان اینکه همه نهادها برای شکست کرونا درصحنه حضور دارند، اظهار کرد: ویروس کرونا بسیار خطرناک بوده و تنها راه شکست این ویروس همکاری همه نهادها و رعایت نکات بهداشتی توسط مردم و خود قرنطینه کردن است.

وی با تأکید بر ضدعفونی کردن مستمر معابر عمومی گفت: یکی از راه‌های مبارزه و مقابله با ویروس کرونا ضدعفونی کردن اماکن عمومی، معابر و همه اجسامی است که می‌تواند در تماس با افراد و عابران، زمینه انتقال این ویروس را فراهم کند.

رئیس ستاد مبارزه با کرونا استان گیلان با اذعان به اینکه ضدعفونی کردن معابر عمومی باید به طریق علمی و پیشرفته انجام شود، تصریح کرد: برای ضدعفونی کردن دقیق و مناسب معابر عمومی باید از ماشین‌آلات، تجهیزات پیشرفته و نیروی انسانی کافی استفاده کرد که تاکنون در گیلان این‌گونه بوده است.

زارع با مؤثر دانستن نقش شهرداری و دهیاری‌ها در ضدعفونی کردن شهرستان‌های گیلان افزود: از ابتدای شیوع این بیماری توسط شهرداری‌ها، دهیاری‌ها، سپاه پاسداران اعم از نیروی قدس و تیپ میرزاکوچک و در ادامه نیروی دریایی و نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران به‌صورت گسترده و مستمر این کار انجام شد.

وی از آغاز گسترده ضدعفونی کردن معابر و شهرستان‌های گیلان خبر داد و بیان کرد: یکی از مهم‌ترین اهداف اجرای رزمایش دفاع بیولوژیکی ضدعفونی کردن معابر عمومی است به همین دلیل عملیاتی گسترده، منسجم و فراگیرتر پیرامون ضدعفونی کردن معابر از امروز توسط لشکر عملیاتی سپاه قدس و تیپ میرزاکوچک در مرکز استان و سپس در سایر شهرستان‌ها آغازشده است.

استاندار گیلان با تأکید بر آلوده بودن محیط در استان گیلان گفت: با آغاز رزمایش دفاع بیولوژیکی تحرک برای انجام مراحل ضدعفونی بیشتر می‌شود زیرا محیط گیلان همچنان آلوده بوده و کرونا در این استان شیوع دارد.

وی با اشاره به کاهش ورود مسافران به استان گیلان افزود: در پنج روز اول سال جدید با توجه به هشدارهای داده‌شده شاهد کاهش ۸۰ درصدی ورود مسافران به گیلان بودیم.

استاندار گیلان با بیان اینکه در ورودی‌های استان به‌طور مستمر پایش مسافران انجام می‌شود، تصریح کرد: در تمام ورودی‌های استان پایش ها انجام‌شده و اگر تعدادی از افراد دارای علائم مشکوک به کرونا باشند شرایط قرنطینه را برای آنان فراهم می‌کنیم و تحت مراقبت‌های پزشکی قرار می‌گیرند.

 

منبع: فارس

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام