یادداشتی از غلامحسین الهام
... ولی افتاد مشکلها 12 فروردین 96
گیلان آنلاین: روزهاى دهم و یازدهم فروردین ١٣٥٨ براى اولین بار بعد از انقلاب اسلامى مردم ایران پاى صندوق‌های رأی حاضر شدند تا نسبت به‌نظام سیاسى کشور اظهارنظر کنند. این نخستین بار در تاریخ ایران بود که مردم با رأی و از طریق تصمیم حقوقى، نظام سیاسى خود را شکل می‌دادند. اگرچه خود این امکان یا حق را بعد از انقلاب و با هزینه‌های بسیار و شهادت‌ها و رشادت‌ها، مرارت‌ها و سختی‌ها به دست آورده بودند. 


سیاست‌های شهردار رشت و خسارت اقتصادی 6 فروردین 96
گیلان آنلاین: انحراف در بودجه پیاده‌راه و خسارت مالی و اقتصادی، فرهنگی، گردشگری و ... بخشی از سیاست‌های شهردار رشت در مدیریت این شهر است.


تفکر لیبرالیستی غرب‌محور؛ مهم‌ترین چالش فراسوی عدالت محوری 18 بهمن 95
گیلان آنلاین: بوروکراسی و دیوان سالاری فاسد به همراه سیستم اداری عریض و طویل، فاسد و بیمار، جناح بازی و باند بازی و وابستگی به اقتصاد نفتی از نمادهای متعارض و چالش های اصلی و جدی در مقابل اقتصاد عدالت محور است.


سخنی با استاندار و شهردار! 16 بهمن 95
گیلان آنلاین: آقای استاندار! فکر نکرده‌اید انتقاد از مدیریت شهری از یک‌ طرف و سپس گشت‌زدن با شهردار در شهر از طرف دیگر مانند پاشیدن نمک بر زخم مردم است؟! وقتی بارش 40 سانتی‌متری برف را نمی‌توانیم مدیریت کنیم نامه نوشتن به وزیر کشور برای کمک به حادثه پلاسکو چه معنایی دارد؟!


بهمن و جای خالی سرودهای انقلابی در مدارس گیلان 9 بهمن 95
گیلان آنلاین: جای خالی سرودهای انقلابی ویژه بهمن ماه در مدارس گیلان مشهود است.

یادداشتی از یک پرستار
۷۲۰ دقیقه در یک مرکز روانپزشکی! 9 بهمن 95
گیلان آنلاین: با خودم گفتم واقعا این بیماران را چه چیزی آزار می دهد که با اینهمه دوا و درمان و آرامبخش باز سیگار آرامشان می کند؟!


مراسم تشییع پیکر دکتر حدیثه دنیامالی/ زمزمه های سوزناک مادر شهید دنیامالی 29 دی 95
گیلان آنلاین: نماز میت بر پیکر خانم دکتر اقامه شد و سپس لحظه تدفین فرا رسید. نگاه ها به سمت حاج احمد دنیامالی بود و پدر که رمقی در بدن نداشت را جهت وداع به سوی دختر بردند. اینجا بود که صدایی سوزناک توجه جمعیت را به خود جلب کرد. صدای زنی مسن و غم دیده که در آن شلوغی بلند تر از دیگر صداها و ناله ها شنیده می شد. صدا مربوط به مادر شهید قدرت دنیامالی بود.

یادداشتی از سیدمجتبی نعیمی/
بودن یا نبودن؟ شدن یا نشدن؟/ نائب هاشمی 22 دی 95
گیلان آنلاین: ناگهانی و بهت‌آور. این دو واژه، گویاترین واژه‌هایی‌ست که حال خیلی از دوستان و منتقدان حجة الاسلام هاشمی رفسنجانی پس از شنیدن خبر فوت ایشان را بیان می‌کند.


مسیحِ گیلان کریسمس مبارک 12 دی 95
گیلان آنلاین: پیشاپیش، آغاز سال نو مسیحی را به هموطنان نازنین و عزیز مسیحی، ارمنی و آشوری تبریک عرض می‌کنم و از درگاه ایزد منان، مسألت دارم؛


روایت بی‌سرانجامی عشق در دنیای مجازی 11 دی 95
گیلان آنلاین: یکی نیست بگوید چرا شبکه‌های اجتماعی در جهان نوپا و جدید بدون تدارک از پیش فرهنگ‌سازی شده مهمان سرزده زندگی‌های آدما شده و روابط‌های ساده و صمیمی را نابود کرده و قربانیانی که ناکام عاشقی در فضای مجازی شده‌اند.


واژه فراموش شده فتنه در بیانیه‌های گیلان 8 دی 95
گیلان آنلاین: هر ساله به مناسبت بزرگداشت حماسه 8 و 9 دی بیانیه‌هایی در گیلان صادر می‌شود که در بیشتر آنها از به‌کارگیری واژه فتنه اجتناب شده و بدون تردید جریان‌های باطل از به حاشیه رفتن این واژه خوشحال می‌شوند.

به بهانه تصویب بودجه 250 میلیون تومانی برای هزینه های روز رشت
شهر خلاق یا شهر خلاف؟ 3 دی 95
گیلان آنلاین: با رأی اعضای کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر رشت مصوب شد مجموع هزینه‌های هفته رشت با ۲۵۰ میلیون تومان در شهر برگزار شود.

مهران مدیری، آتش را به نیستان انداخته که محبوب و‌ مغضوب خیلی‌ها شده! 30 آذر 95
گیلان آنلاین: در اینکه گفته‌های جنجالی مهران مدیری در مورد سازش‌کاران در برنامه دورهمی ، هدفمند بوده یا اتفاقی، الله اعلم. اما این حرف‌ها، نکته‌ای داشته که بین این همه تایید و تکذیب‌ ها، گُل کرده است.

حق با دلواپسان بود
حاشا به غیرتتان که همچون خوارج، علی را مقصر ناکامی جنگ بنامید 27 آذر 95
گیلان آنلاین: حقیقت حال و روز امروز ما گواه تکرار تاریخ است ، هنوز در گوش‌هایم صدای فریادهای علی (ع) را می‌شنوم که می‌فرمود فریب قرآن‌های روی نیزه را نخورید،" آن‌ها دست‌های چدنی زیر دستکشی مخملی دارند". ولی چه کنیم که خواص اهل حق و عوام اهل بصیرت کم هستند.

دانشگاه؛ جایی برای خدمت یا نردبانی برای قدرت 27 آذر 95
گیلان آنلاین: ریشه ی بسیاری از مشکلات ما ناشی از خودبینی و ترجیح نفع شخصی بر منافع جمعی است و متاسفانه این موضوع اندک اندک به بخشی از اخلاق اجتماعی ما ایرانیان تبدیل شده است.

یادداشتی از سیدمجتبی نعیمی؛
شعار های یتیم مانده، محتاج ده‌ها یتیم خانه ایران 24 آذر 95
گیلان آنلاین: حدود دویست سی‌صد سال است که انگلیس به روش‌های مختلف، خاک این کشور را به توبره کشیده است. هیچ کاری هم نداشته این خاک، زیر پای من شیعه است یا آن ایرانی اهل سنت. یا آن ‌یکی راستی یا این یکی چپی. همه ما را به یک چشم  ایرانی  دیده و تا توانسته، دوشیده.

توسعه ایام عزاداری باعث تضعیف جایگاه و حرمت عمومی آن می‌گردد
عزاداری محسنیه، آری یا خیر؟ 15 آذر 95
گیلان آنلاین: همان طور که ادبیات محفلی با ادبیات عمومی تفاوت دارد و اقتضائات یک سخنرانی محلی با برنامه تلویزیونی فرق می کند به همان ترتیب نیز وقتی قرار است در یک موضوع سیاست گذاری برای مخاطبان مختلف صورت گیرد ماجرا با زمانی که برنامه ای محدود به مخاطبان خاص بوده تفاوت می کند.


نان آوری و نام آوری در این روزها 8 آذر 95
گیلان آنلاین: عده ای با استفاده از رانت مقام و منصب و نام آوری ارثی ،همه تریبون های خبری را اشغال کرده اند. دریغ از اینکه قدمی در جهت حل مشکلات نان مردم بردارند بر طبل نام خود می کوبند.


دوستانه با رییس‌جمهور! 19 آبان 95
گیلان آنلاین: و اما اینکه چرا جناب آقای روحانی که به نظر می رسید پس از برجام،قدری آرامتر شده‌اند، دوباره عصبانی و تند شده‌اند،دو احتمال متصور است. نخست نزدیک شدن به پایان دوره ریاست جمهوری یازدهم و به نتیجه نرسیدن وعده ها و انبوه مطالبات بجا مانده و چه کسی بهتر و نزدیکتر و دیوارش کوتاه‌تر از منتقدین؟


از چنگیز تا کوروش؛ رسم جهانگیری و جهانداری 9 آبان 95
گیلان آنلاین:  آن ها  که از" دو سوی"  با نام اسلام و با نام ملیت بر خود واجب می دانند این ذوالقرنین یا کوروش را  در برابر پیامبر (ص) و اهل بیت پاکش قرار دهند و نامی ولو بد کسب کنند و نانی بدست آورند ، نان شان می رسد چون رحمت آن رزاق کریم عام و جاری است و روزی شان  به  فراخور  توفیق ، حلال یا حرام می رسد اما این دو گروه "تقابل سازان"  یادشان رفته که کوروش یا ذوالقرنین بر همان نهج و راه است که محمد(ص) و علی (ع) بودند.

اختلاس 8000 میلیاردی و آزمون مشروعیت و مقبولیت 7 آبان 95
گیلان آنلاین: به نظرم قضیه #اختلاس اعجاب برانگیز ۸۰۰۰ میلیاردی از #صندوق_ذخیره_فرهنگیان در کنار همه زشتی ها، فرصت های فراوانی نیز با خود به همراه دارد. فرصت هایی که شاید از هریک از آنها بتوان در مسیر شناخت و البته قضاوت بهتر پیرامون بخش های مختلفی از جامعه و حکومت بهره برد.

فقر زیر سایه جشنواره ها
جشنواره هایی متعدد در پیاده راه فرهنگی، تریبونی برای خودنمایی برخی مدیران 2 آبان 95
گیلان آنلاین:  گویی جشنواره فقر در پس بریز و بپاش های میدان شهرداری رشت در حال برگزاری ست.

آخرین نفس های تولید کنندگان گیلانی در دستان بی عدالت بعضی از بانک ها و حمایت بی نظیر استاندار از تولید کنندگان 29 مهر 95
گیلان آنلاین:لحظه های آخر کاروان ناامید تولید کنندگان صف کشیده پشت درب های آهنین بانک ها به سرآمده و خبرهای ضد و نقیض شعبات بانک ها در خصوص متوقف شدن پرداخت تسهیلات، با مسدود شدن کد سامانه بهین یاب از سوی بانک ها به گوش می رسد.

غریبه آشنا، برهم زننده معادلات انتخابات 96 12 مهر 95
گیلان آنلاین:  شرایط فعلی کشور شدیداً آماده ظهور فردی‌ست که هیچ کس او را نمی‌شناسد. اما او که شاید یکی از مدیران میانی و نه چندان مطرح الآن کشور است.


دلنوشته ای از یک پرستار گیلانی 25 شهریور 95
گیلان آنلاین: پرستاری حرفه ی عادی و بی مسئولیتی نیست که نگرانی و دغدغه اش قابل فراموشی باشد، نجات جان بیماران ستودنی و ارزشمند است....


حجت الاسلام میرعبدالعظیمی؛ نواب گیلان، فدائی اسلام 9 تیر 95
گیلان آنلاین: آشنایی اش با جمعیت فدائیان اسلام و رهبر آن شهید نواب صفوی، مسیر زندگی این روحانی گیلانی را دگرگون ساخت و آتشی در جانش برافروخت که تا واپسین روزهای حیات، همچنان روشن ماند و مانند حضرت آیت الله خائفی و حجه الاسلام و المسلمین شجونی، از پیشگامان نهضت انقلابیِ نواب صفوی به شمار می آید.

وقتی برخی مسئولین گیلان در حجاب فرو می روند
«بی‌حجابی» برخی زنان ما، به خاطر «در حجاب» ماندن مسئولین ماست 30 خرداد 95
گیلان آنلاین:  طبیعی‌ست وقتی مسئولین ما در حجاب جاه و مقام و قدرت و تکبر فرو روند، بی‌حجابی بروز پیدا می‌کند و پرده از چیزهای دیگری هم می‌افتد.

به مناسبت سالروز درگذشت؛
دکتر شریعتی؛ پرچمی از پرچم‌های انقلاب 29 خرداد 95
گیلان آنلاین: آن چه اکنون می خواهم بدان بپردازم نگرشی دیگر است از سویی دیگر بر احوالات دکتر شریعتی که شاید کمتر کسی به آن پرداخته باشد.


نخستین مادر مومنان 28 خرداد 95
گیلان آنلاین:  به مناسبت سالروز وفات حضرت خدیجه همسر گرامی پیامبر اعظم اسلام، یادداشت زیر از حجت الاسلام والمسلمین دکتر اخوی گیلانی رییس مرکز مشاوره جامعه الزهرا منتشر می شود:

حجت الاسلام مقداد داداشی:
عده ای فقط دنبال آشوب هستند/ دادستانی در خصوص هتاکی صورت گرفته نسبت به دکتر رفیعی رسیدگی کند 22 خرداد 95
گیلان آنلاین: آقایانی که رگ گردن گلفت کرده و تهدید می کنند، کمی در مقابل اذهان عمومی پاسخگوی نقصان اعمال خود باشند، چرا وقتی کمر مردم گیلان در اقتصاد و واردات چای و برنج شکست، حرفی نزدند؟

تلگرام