رازهای فراوان یک آزمون سراسری و پزشکان متخصصی که از آن سر بر می‌آورند 2 تیر 96
گیلان آنلاین: نیم نگاهی به تاریخچه برگزاری این آزمون، کافی است تا دریابیم که اتفاقات شوم زیادی در این باره رخ داده است؛ از فروش پرسش های آزمون در چندین دوره تا اجرای شیوه‌های عجیب و مبتکرانه‌ای مانند تقلب «خط کش»؛


انجام اولین پیوند موفقیت آمیز کبد در گیلان 30 خرداد 96
گیلان آنلاین: نخستین عمل پیوند کبد در شمال ایران به همت تیم جراحی دانشگاه علوم پزشکی گیلان بر روی بیمار 34 ساله ای که از بیماری سیروز کبدی رنج می برد ، انجام شد.


بیانیه شدید اللحن جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه گیلان در خصوص اتفاقات پیام نور رشت 28 خرداد 96
گیلان آنلاین: جای بسی تاسف است که مسئولین بخواهند مجری حرکتی باشند که در آن حق و حقوق دانشجویان نادیده گرفته شود.


توهین به دانشجویان و تشکل‌های دانشجویی در دانشگاه پیام نور رشت +تصاویر 26 خرداد 96
گیلان آنلاین: وقتی اعضای تشکل قصد داشتند به اتاق کار خود در دانشگاه بروند ناگهان با صحنه بیرون ریخته شدن کلیه وسایل محل کار خود مواجه شدند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان:
سلامت مردم خط قرمز ماست/ اقدام دو بیمارستان خصوصی رشت قابل توجیه نیست 25 خرداد 96
گیلان آنلاین: ۲۰ تا ۳۰ درصد هزینه های درمانی بیماران را بیمه های پایه می پردازند که به دلیل تسویه نشدن مطالبات معوقه بیمه های پایه، این دو بیمارستان خصوصی پذیرش نقدی بیماران را در دستور کار خود قرار داده اند، ولی این اقدام به هیچ وجه قابل توجیه نیست.


اقدامی پسندیده در گروه داخلی دانشگاه علوم پزشکی گیلان 25 خرداد 96
گیلان آنلاین: با اعلام قبلی مدیر گروه داخلی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، برنامه گزارش صبحگاهی روز چهارشنبه دانشجویان بخش داخلی این دانشگاه در بیمارستان رازی لغو شد. 

هشدار یک نماینده به رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در خصوص ادعای خلاف واقع برزیگر 21 خرداد 96
گیلان آنلاین: یکی از نمایندگان مردم گیلان در مجلس طی نامه ای به رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان نسبت به ادعای خلاف واقع بنیانگذاری بیمارستان دکتر حشمت رشت توسط دکتر برزیگر هشدار داد.


اولین انتصاب در آموزش دانشگاه علوم پزشکی گیلان پس از انتصاب دکتر همتی 21 خرداد 96
گیلان آنلاین: بنا به پیشنهاد دکتر همتی معاون آموزش و طی حکمی از سوی ریاست دانشگاه، دکتر حسین خوشرنگ به سرپرستی مرکز مطالعات و توسعه آموزش پزشکی دانشگاه علوم پزشکی گیلان منصوب شد.


یک اتفاق در دانشگاه علوم پزشکی/ حمایت هر دو نماینده پزشک گیلان و ناراحتی دو نماینده دیگر 19 خرداد 96
گیلان آنلاین: هر چند که عملکرد دانشگاه علوم پزشکی گیلان جای نقد بسیار دارد اما جای تعجب و تاسف است که این دو نماینده غیر پزشک دقیقاً پس از عزل دکتر سالاری اینگونه برآشفته شده و علیه مدیریت این دانشگاه قیام کرده اند و این رفتار، سئوال های زیادی را در بین جامعه پزشکی گیلان ایجاد کرده است. 


کدام مدیر اجرایی گیلان قبل از جلسه معارفه مدیریت اش را شروع کرد؟! 15 خرداد 96
گیلان آنلاین: این حرکت عجیب دکتر برزیگر نه تنها در دانشگاه علوم پزشکی به عنوان محل حضور یک از فرهیخته ترین اقشار جامعه بی سابقه بوده بلکه در سطح دیگر ادارات نیز بی سابقه بوده است و بسیاری از آن روز خاص به عنوان تلخ ترین روز تاریخ این دانشگاه یاد می کنند.


زمان ثبت نام کاندیداهای انتخابات نظام پزشکی اعلام شد+ شرایط نامزدها 13 خرداد 96
گیلان آنلاین: انتخابات هفتمین دوره هیئت مدیره نظام پزشکی برگزار می گردد. ثبت نام از نامزدهای این انتخابات از 14 تا 20 خردادماه صورت می گیرد.


زمان اعلام نتایج اولیه آزمون ارشد مشخص شد 13 خرداد 96
گیلان آنلاین: شاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از اعلام نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد 96 در روز سه‌شنبه (16 خرداد) خبر داد.


کدام مدیر اجرایی گیلان نزدیک به 100 مشاور داشت؟! 11 خرداد 96
گیلان آنلاین:  دانشگاه علوم پزشکی گیلان یکی از بزرگترین دستگاه های دولتی محسوب می گردد که متولی امور بهداشت، امور درمان، امور دارو و غذای استان و آموزش دانشجویان پزشکی و پیراپزشکی می باشد.


ارائه مدارک تخلفات میرزاده و فرزندش به قوه قضائیه 9 خرداد 96
گیلان آنلاین: معاون پارلمانی دانشگاه آزاد از ارائه مدارک تخلفات میرزاده و فرزندش در دانشگاه آزاد به قوه قضائیه خبر داد.


مدیر جدید امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گیلان معرفی شد 9 خرداد 96
گیلان آنلاین:  دکتر محمد تقی مقدم نیا دارای phd پرستاری و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، مدیر امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گیلان شد.


کدام مدیر اجرایی گیلان برای هر دو فرزند پسر خود حکم مسئولیت صادر کرد؟ 8 خرداد 96
گیلان آنلاین: دانشگاه علوم پزشکی گیلان یکی از بزرگترین دستگاه های دولتی محسوب می گردد که متولی امور بهداشت، امور درمان، امور دارو و غذای استان و آموزش دانشجویان پزشکی و پیراپزشکی می باشد.


سکوت دانشگاه علوم پزشکی گیلان در خصوص ادعای خلاف واقع 7 خرداد 96
گیلان آنلاین: علیرغم تداوم مطرح کردن عنوان بنیانگذاری بیمارستان دکتر حشمت رشت توسط دکتر برزیگر از سوی عده ای سودجو، هنوز از سوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان اقدامی جهت شفاف سازی و برخورد با جعل عنوان بنیانگذاری بیمارستان حشمت رشت صورت نگرفته است.

دبیر ستاد توسعه علوم ریاست جمهوری در رشت:
ایران رتبه برتر دانش سلول‌های بنیادی را در کشورهای اسلامی دارد 5 خرداد 96
گیلان آنلاین: دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیان اینکه رشد کشور در دهه گذشته در حوزه سلول‌های بنیادی بسیار چشمگیر بوده است گفت: ایران رتبه برتر دانش سلول‌های بنیادی را در کشورهای اسلامی دارد.


تصاویری از جلسه معارفه معاون آموزش جدید دانشگاه علوم پزشکی گیلان 3 خرداد 96
گیلان آنلاین: پس از مدت ها تاخیر دکتر سالاری از معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی گیلان برکنار و دکتر حسین همتی فلوشیپ جراحی عروق جایگزین وی شد. جلسه تودیع و معارفه این دو صبح سه شنبه با حضور ریاست دانشگاه برگزار شد.


معاون دانشگاه علوم پزشکی گیلان برکنار شد 1 خرداد 96
گیلان آنلاین: طی حکمی از سوی دکتر یوسف زاده ریاست دانشگاه علوم پزشکی گیلان، دکتر حسین همتی به سمت معاونت آموزشی این دانشگاه منصوب شد.


دانشگاه گیلان در جمع 18 دانشگاه برتر ایران 30 اردیبهشت 96
گیلان آنلاین: سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) گفت: در رتبه بندی لایدن در سال 2017 میلادی تعداد 18 دانشگاه از جمهوری اسلامی ایران در جمع 902 دانشگاه برتر جهان قرار گرفتند.


انتخابات سازمان نظام پزشکی 30 تیرماه برگزار می گردد 25 اردیبهشت 96
گیلان آنلاین: شورای عالی نظام پزشکی به مثابه مجلس کشور برای جامعه پزشکی تلقی می شود. هر آنچه در این شورا تصمیم گیری می شود باید اجرایی و مورد حمایت قرار گیرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان:
پیوند کبد در مرکز آموزشی درمانی پژوهشی رازی رشت راه‌اندازی شد 25 اردیبهشت 96
گیلان آنلاین: در هفته‌های آتی در حضور پدر پیوند کبد ایران "دکتر سید علی ملک حسینی" انجام نخستین پیوند کبد در گیلان محقق می‌شود.

فوق تخصص قلب و عروق:
حق‌طلبی و عدالتخواهی متضمن پرداخت هزینه است/ مسئولین با نابه‌سامانی‌های بخش آموزش و درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان برخورد جدی کنند 21 اردیبهشت 96
گیلان آنلاین: ما هم نباید در مسیر حق و عدالت از هزینه کردن مال و آبروی‌مان ابایی داشته باشیم و آحاد جامعه به‌ویژه مسئولان و نهادهای نظارتی که فلسفه وجودی شان امر به معروف و نهی از منکر است باید برخورد بدون ملاحظه کاری با مفاسد را سرلوحه کارشان قرار دهند.


تخلف آشکار یک پزشک مشهور گیلان در خصوص بیماران/ وظیفه سکاندار بهداشت و درمان استان چیست؟ 18 اردیبهشت 96
گیلان آنلاین: بدیهی است سکوت سکاندار بهداشت و درمان استان در این خصوص و موارد مشابه، موجب گسترش فساد اداری و صنفی خواهد شد و همگان منتظر خواهند بود تا وی در این خصوص چگونه به وظایف خود عمل خواهد نمود.


بنیانگذار بیمارستان دکتر حشمت رشت کیست؟! 15 اردیبهشت 96
گیلان آنلاین: در حالی که فرزندان مرحوم هادی بیانی با هدیه زمین و بسیاری افراد با زحمت فراوان به تاسیس این بیمارستان بزرگ اقدام کردند و این بیمارستان در سال 1349 به ریاست دکتر جباری شروع به کار کرده است چگونه عده ای به دروغ، بنیانگذاری این بیمارستان را به افرادی دیگر منتسب می کنند که دروغ هیچ نسبتی با جامعه فرهیخته پزشکی ندارد و دکتر حشمت که این بیمارستان مزین به نام این مبارز شهید گیلانی است نیز در راه راستگویی و حفظ ارزش های انسانی جان خود را نثار کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان خبر داد
ساخت 10 درمانگاه ویژه شناسایی بیماری‌های محلی در گیلان 10 اردیبهشت 96
گیلان آنلاین: رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان از ساخت 10 درمانگاه ویژه شناسایی بیماری‌های محلی در شهرستان‌های رودسر، لنگرود، لاهیجان، آستارا، رشت، فومن، صومعه‌سرا، رودبار، تالش و بندر انزلی خبر داد.

نائب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس:
دانشگاه فرهنگیان در وضعیت اسفناکی قرار دارد 7 اردیبهشت 96
گیلان آنلاین: فرهنگیان نیاز به حمایت بیشتری در زمینه‌های درمانی و نظام پرداخت دارند که باید هرچه زودتر در جهت رفع مشکلات آن‌ها وارد عمل شد.


دکتر برزیگر؛ پیشکسوت سازمان نظام پزشکی مجبور به خداحافظی با این تشکل خواهد شد؟ 7 اردیبهشت 96
گیلان آنلاین: وی پس از اینکه از اواخر سال 92 به مدت حدود 2 سال ریاست دانشگاه علوم پزشکی گیلان را برعهده گرفت به علت نوع عملکرد خود، جایگاه قبلی خود را در بین پزشکان از دست داد.

همزمان با عید سعید مبعث صورت گرفت
اعزام رابطین فرهنگی قرآنی دانشگاه علوم پزشکی گیلان به مشهد مقدس 5 اردیبهشت 96
گیلان آنلاین: همزمان با عید سعید مبعث، دانشگاه علوم پزشکی گیلان اقدام به اعزام رابطین فرهنگی قرآنی این دانشگاه به مشهد مقدس نمود.

تلگرام