گفتگوی غیرمنتظره متخصص قلب معروف گیلانی و اظهارات تکان دهنده او در خصوص مسایل اخیر 25 اسفند 97
گیلان آنلاین: با گذشت دو سال نه تنها این دستور مقام وزارت عقیم مانده است بلکه همان نامه محرمانه به دست برخی اعضای ذی نفوذ جریان خاص حاکم بر بیمارستان حشمت رسانده شد و بابت آن علیه بنده اقدام به شکایت قضایی نموده اند.

با صدور حکمی از سوی رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد گیلان:
معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت منصوب شد 22 اسفند 97
گیلان آنلاین: رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان در حکم خود، حجت الاسلام و المسلمین دکتر قاسم قاسمی را به عنوان معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت منصوب کرد.  

دکتر پیروز پیشکسوت چشم پزشکی ایران:
پزشکی حرفه ای مقدس است/ وظیفه اصلی پزشک و جامعه پزشکی خدمت به مردم است/ مسئولیت اساتید دو چندان است/ اگر عده ای مرتکب مسائلی می شوند آنها پزشک واقعی نیستند!/ بکوشیم تا پزشکی همواره پاک و باشکوه باشد!/ کار مریض خانه از مراسم ترحیم شهاب الدوله واجبتر است! 12 اسفند 97
گیلان آنلاین: مسئولیت اساتید دو چندان است و باید نمونه باشند. حال چه دانشیار باشد چه استادیار؛ اگر الگو و سر مشق خدای ناکرده آلوده باشد، دیگر شاگردان آن جای خود دارند.

پزشک پرحاشیه گیلان به دنبال مدیرکلی! 27 بهمن 97
گیلان آنلاین: با تغییر وزیر بهداشت و روی کار آمدن دکتر سعید نمکی، یکی از پزشکان پر حاشیه گیلان که در طول چند سال اخیر رویای ریاست دانشگاه علوم پزشکی را همواره در سر می پروراند، دست به کار شده و بر تلاش خود افزوده است و طی روزهای اخیر در بیمارستان محل کار خود شایع کرده که در آینده نزدیک به ریاست دانشگاه خواهد رسید!

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان:
دانشگاه علوم پزشکی گیلان برای مرجعیت علمی و حرکت در مرزهای دانش دنیا گام برمی‌دارد 17 بهمن 97
گیلان آنلاین: این دانشگاه ‌در راستای یک برنامه ۱۰ ساله که در سال ۱۳۹۵ طرح‌ریزی شده بود در راه موفقیت در مرجعیت علمی و حرکت در مرزهای دانش دنیا گام برمی‌دارد.

زهره تیموری سرپرست واحد نظارت و اعتبار بخشی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان شد 17 بهمن 97
گیلان آنلاین: طی ابلاغی از سوی رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان، زهره تیموری سرپرست واحد نظارت و اعتبار بخشی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان شد.  

رئیس انجمن دندانپزشکی ایران:
خطای عده‌ معدودی را به کل جامعه پزشکی تعمیم ندهیم‌ 27 دی 97
گیلان آنلاین: نباید خطای عده‌ای را به کل جامعه پزشکی تعمیم دهیم بلکه باید برای اعتلای دندانپزشکی در کشور کنار هم بایستیم.

عضو کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس:
عدم راه‌اندازی دستگاه جدید آنژیوپلاستی در بیمارستان حشمت رشت ناشی از سوء مدیریت است/ از بیمارستان قلب دکتر حشمت رشت بیماران به مراکز خصوصی ارجاع داده می‌شوند/ یکی از پزشکان متخصص گیلان جزء ده پزشک پردرآمد کشور 27 دی 97
گیلان آنلاین: علیرغم پیگیری‌هایی که با مسؤولان وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی داشتیم، رفتار آن‌ها را به‌نوعی مخالفت با منافع مردم و مشکل‌آفرینی برای آن‌ها تلقی می‌کنیم.

آیت‌الله فلاحتی در دیدار با رئیس دانشگاه آزاد:
دانشگاه آزاد در مسیر تمدن سازی اسلامی به‌نظام کمک کند 23 دی 97
گیلان آنلاین: بنیان دانشگاه آزاد را امام (ره) با پسوند اسلامی گذاشت و در مسیر تمدن سازی اسلامی باید به‌نظام کمک کند.

سرپرست وزارت بهداشت تاکید کرد:
لزوم بازنگری در مصوبه خصوصی سازی رشته های علوم پزشکی 21 دی 97
گیلان آنلاین: سرپرست وزارت بهداشت طی نامه‌ای خطاب به لاریجانی معاون آموزشی وزارت بهداشت خواستار رسیدگی فوری و بازنگری در مصوبه خصوصی سازی رشته های علوم پزشکی شد.

اعلام جزئیاتی از « ورود بدون کنکور به ۸۵ درصد ظرفیت دانشگاه‌ها» 14 دی 97
گیلان آنلاین: رئیس مرکز سنجش آموزش وزارت آموزش و پرورش درباره مصوبه شورای سنجش مبنی بر ورود بدون کنکور به ۸۵ درصد ظرفیت دانشگاه‌ها توضیحاتی ارائه کرد.    

اطلاعیه دانشگاه تهران درباره حواشی ورود شفیعی کدکنی به دانشگاه 12 دی 97
گیلان آنلاین: در پی درج اخباری در رسانه‌ها و فضای مجازی مبنی بر ایجاد ممنوعیت و محدودیت برای ورود استاد دکتر شفیعی کدکنی به دانشگاه تهران، روابط عمومی دانشگاه این خبر را تکذیب کرد.  

در نشست "آینده شغلی رشته مامایی" عنوان شد
از لزوم انتقال دانشجویان مامایی به دانشکده پزشکی تا تداخل حیطه کاری با متخصصین زنان 30 آذر 97
گیلان آنلاین: نشست “آینده شغلی رشته مامایی” به همت انجمن علمی دانشجویی مامایی دانشکده شهیدبهشتی رشت، ۲۷ آذرماه در سالن اجتماعات این دانشکده برگزار شد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان عنوان کرد:
وجود 40 هسته فناور در دانشگاه علوم پزشکی گیلان 22 آذر 97
گیلان آنلاین: از این تعداد 40 هسته فناور و 6 شرکت دانش بنیان در دانشگاه علوم پزشکی گیلان استقرار دارد.

مراسم بزرگداشت "روز دانشجو" در دانشگاه آزاد اسلامی رشت برگزار شد 19 آذر 97
گیلان آنلاین: مراسم بزرگداشت روز دانشجو و بسیج دانشجویی با حضور کارشناس علوم تربیتی صدا‌ و سیما جمهوری اسلامی ایران در دانشگاه آزاد اسلامی رشت برگزار شد.

سالاری در دانشگاه گیلان:
دانشجویان نباید از پرداختن به مطالبات سیاسی صرف‌نظر کنند/ نباید مدرک‌گرایی را رواج داد 18 آذر 97
گیلان آنلاین: استاندار گیلان با بیان اینکه دانشجویان نباید از پرداختن به مطالبات سیاسی صرف‌نظر کنند، تاکید کرد: به وجود آمدن فضای سیاسی در دانشگاه‌ها اشکالی ندارد.

بیانیه انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه‌های گیلان به مناسبت روز دانشجو
بیم آن می‌رود که امید به اصلاح امور در میان مردم کمرنگ شود / صدای امید از دل دانشگاه بیدار می‌شود 16 آذر 97
گیلان آنلاین: صدای امید از دل دانشگاه بیدار، بصیر و مستقل به جامعه ساری و جاری می شود و دانشگاه مستقل، بیدار و بانشاط است که راه را بر هرگونه نفوذ دشمن نرم و سخت می بندد.

دکتر یوسف زاده در جمع پرسنل بهداشت و درمان شهرستان لاهیجان:
مرکز جامع آموزش سلامت در لاهیجان راه اندازی می شود/ لاهیجان قطب درمان شرق گیلان می شود 15 آذر 97
گیلان آنلاین: امروز دانشگاه حتی در این شرایط سخت اقتصادی در مسیر رو به رشد قرار دارد و انتظار می رود که مدیران در تمام سطوح، با در نظر گرفتن ظرفیت ها و امکانات، اهداف دانشگاه را محقق کنند.


زمان دریافت کارت آزمون دکتری اعلام شد 15 آذر 97
گیلان آنلاین: مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از ثبت‌نام ۱۴۲ هزار داوطلب برای شرکت در آزمون دکتری نیمه‌متمرکز دانشگاه‌ها خبر داد و گفت: این مهلت امشب پنج‌شنبه، ۱۵ آذر پایان می‌پذیرد.


شناسایی381 بیمار مبتلا به ایذر در گیلان 15 آذر 97
گیلان آنلاین: 381بیمار مبتلا به ویروس اچ . آی . وی در گیلان شناسایی شد که از این تعداد ۱۵۰ نفر به دلیل پیشرفت بیماری فوت کردند.

ثبت‌نام کنکور ارشد ۹۸ از فردا آغاز می‌شود + جزئیات 15 آذر 97
گیلان آنلاین: ثبت‌نام برای شرکت در آزمون ورودی کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۹۸ از فردا ۱۶ آذرماه در سایت سازمان سنجش آموزش کشور آغاز می‌شود.    

برگزاری نخستین سمپوزیوم سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی در گیلان 14 آذر 97
گیلان آنلاین: نخستین سمپوزیوم سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی گیلان در راستای حرمت دانشگاه علوم پزشکی در مرزهای دانش در رشت برگزار شد.

در خصوص مصرف منطقی آنتی بیوتیک
فعالیت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان ثبت جهانی شد 10 آذر 97
گیلان آنلاین: در راستای مصرف و تجویز منطقی آنتی بیوتیک و همچنین پیشگیری از مصرف بی رویه آنتی بیوتیک ها، کمپینی با حضور سازمان های ذی ربط شامل؛ سازمان جهانی بهداشت (WHO) و سازمان جهانی خواربار (FAO)، با حضور ۸۰ کشور از سراسر جهان برگزار شد و طی آن ۳۵۳ فعالیت موثر، به ثبت رسید.


سرپرست مدیریت شبکه بهداشت ودرمان شهرستان شفت معرفی شد 9 آذر 97
گیلان آنلاین: سید مهدی سلیمانی رییس بیمارستان امام رضا(ع) شفت، با حفظ سمت به عنوان سرپرست شبکه بهداشت و درمان این شهرستان معرفی شد.

فعالیت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان ثبت جهانی شد 9 آذر 97
گیلان آنلاین: فعالیت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، در خصوص مصرف منطقی آنتی بیوتیک، به عنوان یکی از سه طرح برتر کشور، در لیست ۳۵۳ فعالیت موثر سازمان جهانی بهداشت (WHO)، قرار گرفت.  

دورهمی دانشجویان ۵۰سال پیش دانشگاه گیلان 8 آذر 97
گیلان آنلاین: جمعی از دانشجویان ۵دهه گذشته دانشگاه گیلان امروز یک بار دیگر دور هم جمع شدند.

رئیس دانشگاه گیلان‌:
روند مهاجرت نخبگان کشور ‌سیر صعودی به خود گرفت 7 آذر 97
گیلان آنلاین: نیم درصد از سهم تولید ناخالص داخلی کشور به حوزه پژوهش و تحقیقات علمی اختصاص پیدا می‌کند.

براساس گزارش یو اس نیوز اند ورلد ریپورت
دانشگاه گیلان در مهندسی جزو دانشگاه‌های برتر کشور شد / اسامی ۱۶ دانشمند پراستناد ایران 7 آذر 97
گیلان آنلاین: در رشته مهندسی دانشگاه های آزاد اسلامی، تهران، صنعتی شریف، صنعتی امیرکبیر، علم و صنعت ایران، تبریز، صنعتی اصفهان، تربیت مدرس، فردوسی مشهد، نوشیروانی بابل، گیلان، سمنان، اصفهان، رازی، صنعتی شیراز، بوعلی سینا، شهید باهنر کرمان، صنعتی شاهرود و کاشان برتر شدند.  

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گیلان تغییرکرد 3 آذر 97
گیلان آنلاین: با ابلاغ دکتر یوسف زاده رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان ، دکتر محمد رستم پور به عنوان سرپرست معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه منصوب شد.

قائم مقام وزیر بهداشت در رشت:
مدیریت هزینه ها از راهبردهای اصلی وزارت بهداشت است 2 آذر 97
گیلان آنلاین: در نشست دکتر ایرج حریرچی - قائم مقام وزیر بهداشت با هیات رییسه دانشگاه علوم پزشکی گیلان و روسای مراکز درمانی در رشت، نحوه استقرار استانداردهای بسته سیاستی مدیریت هزینه های وزارت بهداشت در گیلان بررسی شد.

تلگرام