رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان:
امروز دانشگاه علوم پزشکی گیلان به سرعت در حال حرکت از مسیر فناوری و علوم نسل سوم است 25 اردیبهشت 98
گیلان آنلاین: دانشگاه علوم پزشکی گیلان قابلیت رقابت با دیگر دانشگاه‌های کشور را ندارد چون منابع مالی، امکانات و نیروی انسانی دیگر دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور بسیار فراگیرتر است.

جلسات لاکچری به بهانه دفاع از پایان نامه + تصاویر 22 اردیبهشت 98
گیلان آنلاین: پایان‌نامه نوشتن و دفاع از آن چند سالی است که با گسترش آموزش عالی، حاشیه‌های متعددی به همراه داشته است؛ پایان‌نامه فروشی، تقلب در پایان‌نامه و برگزاری جلسات دفاع لوکس در برخی دانشگاه‌ها همه و همه آفت‌های این مرحله از تحصیل است.

بزرگداشت روزجهانی ماما در رشت برگزار شد 13 اردیبهشت 98
گیلان آنلاین:مراسم بزرگداشت روز جهانی ماما  در مرکز آموزشی درمانی الزهرا(س) رشت برگزار شد.

برای اولین بار در گیلان انجام شد
انتقال هوایی قلب بانوی گیلانی به تهران 3 اردیبهشت 98
گیلان آنلاین: صبح یکشنبه برای اولین بار قلب یک بیمار مرگ مغزی شده در بیمارستان رازی رشت پس از فراهم آوری در سریع ترین زمان ممکن (حدود یکساعت) به صورت هوایی به بیمارستان امام خمینی(ره) تهران ارسال شد تا در  بیمارستان امام خمینی (ره) تهران به یک بیمار نیازمند پیوند زده شود.

با موافقت شورای گسترش آموزش عالی صورت گرفت؛
ایجاد سه رشته جدید کارشناسی ارشد در دانشگاه گیلان 28 فروردین 98
گیلان آنلاین: شورای گسترش آموزش عالی با ایجاد رشته های مهندسی مکانیزاسیون کشاورزی گرایش مدیریت و تحلیل سامانه ها، علوم سیاسی و شیمی گرایش شیمی دارویی در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه گیلان موافقت به عمل آورد.  

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در گذشت 19 فروردین 98
گیلان آنلاین:آزاده اکبری، عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی گیلان بر اثر بیماری سرطان درگذشت.

عضو کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی:
دانشگاه قول 30 دستگاه دیالیز در بیمارستان سیدالشهدا را عملی کند/ قلم‌فرسایی غیر واقعی برخی در فضای مجازی درباره بیمارستان پیروز 7 فروردین 98
گیلان آنلاین:عضو کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی جهت راه‌اندازی 30 دستگاه دیالیز در بیمارستان سیدالشهدا قولش را عملی کند گفت: تصمیم بر این شد تا کلینیک تخصصی و فوق تخصصی در بیمارستان 22 آبان درست شود که وزیر بهداشت دستور دادند یک میلیارد تومان برای این موضوع پرداخت شود.


گفتگوی غیرمنتظره متخصص قلب معروف گیلانی و اظهارات تکان دهنده او در خصوص مسایل اخیر 25 اسفند 97
گیلان آنلاین: با گذشت دو سال نه تنها این دستور مقام وزارت عقیم مانده است بلکه همان نامه محرمانه به دست برخی اعضای ذی نفوذ جریان خاص حاکم بر بیمارستان حشمت رسانده شد و بابت آن علیه بنده اقدام به شکایت قضایی نموده اند.

با صدور حکمی از سوی رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد گیلان:
معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت منصوب شد 22 اسفند 97
گیلان آنلاین: رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان در حکم خود، حجت الاسلام و المسلمین دکتر قاسم قاسمی را به عنوان معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت منصوب کرد.  

دکتر پیروز پیشکسوت چشم پزشکی ایران:
پزشکی حرفه ای مقدس است/ وظیفه اصلی پزشک و جامعه پزشکی خدمت به مردم است/ مسئولیت اساتید دو چندان است/ اگر عده ای مرتکب مسائلی می شوند آنها پزشک واقعی نیستند!/ بکوشیم تا پزشکی همواره پاک و باشکوه باشد!/ کار مریض خانه از مراسم ترحیم شهاب الدوله واجبتر است! 12 اسفند 97
گیلان آنلاین: مسئولیت اساتید دو چندان است و باید نمونه باشند. حال چه دانشیار باشد چه استادیار؛ اگر الگو و سر مشق خدای ناکرده آلوده باشد، دیگر شاگردان آن جای خود دارند.

پزشک پرحاشیه گیلان به دنبال مدیرکلی! 27 بهمن 97
گیلان آنلاین: با تغییر وزیر بهداشت و روی کار آمدن دکتر سعید نمکی، یکی از پزشکان پر حاشیه گیلان که در طول چند سال اخیر رویای ریاست دانشگاه علوم پزشکی را همواره در سر می پروراند، دست به کار شده و بر تلاش خود افزوده است و طی روزهای اخیر در بیمارستان محل کار خود شایع کرده که در آینده نزدیک به ریاست دانشگاه خواهد رسید!

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان:
دانشگاه علوم پزشکی گیلان برای مرجعیت علمی و حرکت در مرزهای دانش دنیا گام برمی‌دارد 17 بهمن 97
گیلان آنلاین: این دانشگاه ‌در راستای یک برنامه ۱۰ ساله که در سال ۱۳۹۵ طرح‌ریزی شده بود در راه موفقیت در مرجعیت علمی و حرکت در مرزهای دانش دنیا گام برمی‌دارد.

زهره تیموری سرپرست واحد نظارت و اعتبار بخشی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان شد 17 بهمن 97
گیلان آنلاین: طی ابلاغی از سوی رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان، زهره تیموری سرپرست واحد نظارت و اعتبار بخشی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان شد.  

رئیس انجمن دندانپزشکی ایران:
خطای عده‌ معدودی را به کل جامعه پزشکی تعمیم ندهیم‌ 27 دی 97
گیلان آنلاین: نباید خطای عده‌ای را به کل جامعه پزشکی تعمیم دهیم بلکه باید برای اعتلای دندانپزشکی در کشور کنار هم بایستیم.

عضو کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس:
عدم راه‌اندازی دستگاه جدید آنژیوپلاستی در بیمارستان حشمت رشت ناشی از سوء مدیریت است/ از بیمارستان قلب دکتر حشمت رشت بیماران به مراکز خصوصی ارجاع داده می‌شوند/ یکی از پزشکان متخصص گیلان جزء ده پزشک پردرآمد کشور 27 دی 97
گیلان آنلاین: علیرغم پیگیری‌هایی که با مسؤولان وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی داشتیم، رفتار آن‌ها را به‌نوعی مخالفت با منافع مردم و مشکل‌آفرینی برای آن‌ها تلقی می‌کنیم.

آیت‌الله فلاحتی در دیدار با رئیس دانشگاه آزاد:
دانشگاه آزاد در مسیر تمدن سازی اسلامی به‌نظام کمک کند 23 دی 97
گیلان آنلاین: بنیان دانشگاه آزاد را امام (ره) با پسوند اسلامی گذاشت و در مسیر تمدن سازی اسلامی باید به‌نظام کمک کند.

سرپرست وزارت بهداشت تاکید کرد:
لزوم بازنگری در مصوبه خصوصی سازی رشته های علوم پزشکی 21 دی 97
گیلان آنلاین: سرپرست وزارت بهداشت طی نامه‌ای خطاب به لاریجانی معاون آموزشی وزارت بهداشت خواستار رسیدگی فوری و بازنگری در مصوبه خصوصی سازی رشته های علوم پزشکی شد.

اعلام جزئیاتی از « ورود بدون کنکور به ۸۵ درصد ظرفیت دانشگاه‌ها» 14 دی 97
گیلان آنلاین: رئیس مرکز سنجش آموزش وزارت آموزش و پرورش درباره مصوبه شورای سنجش مبنی بر ورود بدون کنکور به ۸۵ درصد ظرفیت دانشگاه‌ها توضیحاتی ارائه کرد.    

اطلاعیه دانشگاه تهران درباره حواشی ورود شفیعی کدکنی به دانشگاه 12 دی 97
گیلان آنلاین: در پی درج اخباری در رسانه‌ها و فضای مجازی مبنی بر ایجاد ممنوعیت و محدودیت برای ورود استاد دکتر شفیعی کدکنی به دانشگاه تهران، روابط عمومی دانشگاه این خبر را تکذیب کرد.  

در نشست "آینده شغلی رشته مامایی" عنوان شد
از لزوم انتقال دانشجویان مامایی به دانشکده پزشکی تا تداخل حیطه کاری با متخصصین زنان 30 آذر 97
گیلان آنلاین: نشست “آینده شغلی رشته مامایی” به همت انجمن علمی دانشجویی مامایی دانشکده شهیدبهشتی رشت، ۲۷ آذرماه در سالن اجتماعات این دانشکده برگزار شد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان عنوان کرد:
وجود 40 هسته فناور در دانشگاه علوم پزشکی گیلان 22 آذر 97
گیلان آنلاین: از این تعداد 40 هسته فناور و 6 شرکت دانش بنیان در دانشگاه علوم پزشکی گیلان استقرار دارد.

مراسم بزرگداشت "روز دانشجو" در دانشگاه آزاد اسلامی رشت برگزار شد 19 آذر 97
گیلان آنلاین: مراسم بزرگداشت روز دانشجو و بسیج دانشجویی با حضور کارشناس علوم تربیتی صدا‌ و سیما جمهوری اسلامی ایران در دانشگاه آزاد اسلامی رشت برگزار شد.

سالاری در دانشگاه گیلان:
دانشجویان نباید از پرداختن به مطالبات سیاسی صرف‌نظر کنند/ نباید مدرک‌گرایی را رواج داد 18 آذر 97
گیلان آنلاین: استاندار گیلان با بیان اینکه دانشجویان نباید از پرداختن به مطالبات سیاسی صرف‌نظر کنند، تاکید کرد: به وجود آمدن فضای سیاسی در دانشگاه‌ها اشکالی ندارد.

بیانیه انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه‌های گیلان به مناسبت روز دانشجو
بیم آن می‌رود که امید به اصلاح امور در میان مردم کمرنگ شود / صدای امید از دل دانشگاه بیدار می‌شود 16 آذر 97
گیلان آنلاین: صدای امید از دل دانشگاه بیدار، بصیر و مستقل به جامعه ساری و جاری می شود و دانشگاه مستقل، بیدار و بانشاط است که راه را بر هرگونه نفوذ دشمن نرم و سخت می بندد.

دکتر یوسف زاده در جمع پرسنل بهداشت و درمان شهرستان لاهیجان:
مرکز جامع آموزش سلامت در لاهیجان راه اندازی می شود/ لاهیجان قطب درمان شرق گیلان می شود 15 آذر 97
گیلان آنلاین: امروز دانشگاه حتی در این شرایط سخت اقتصادی در مسیر رو به رشد قرار دارد و انتظار می رود که مدیران در تمام سطوح، با در نظر گرفتن ظرفیت ها و امکانات، اهداف دانشگاه را محقق کنند.


زمان دریافت کارت آزمون دکتری اعلام شد 15 آذر 97
گیلان آنلاین: مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از ثبت‌نام ۱۴۲ هزار داوطلب برای شرکت در آزمون دکتری نیمه‌متمرکز دانشگاه‌ها خبر داد و گفت: این مهلت امشب پنج‌شنبه، ۱۵ آذر پایان می‌پذیرد.


شناسایی381 بیمار مبتلا به ایذر در گیلان 15 آذر 97
گیلان آنلاین: 381بیمار مبتلا به ویروس اچ . آی . وی در گیلان شناسایی شد که از این تعداد ۱۵۰ نفر به دلیل پیشرفت بیماری فوت کردند.

ثبت‌نام کنکور ارشد ۹۸ از فردا آغاز می‌شود + جزئیات 15 آذر 97
گیلان آنلاین: ثبت‌نام برای شرکت در آزمون ورودی کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۹۸ از فردا ۱۶ آذرماه در سایت سازمان سنجش آموزش کشور آغاز می‌شود.    

برگزاری نخستین سمپوزیوم سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی در گیلان 14 آذر 97
گیلان آنلاین: نخستین سمپوزیوم سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی گیلان در راستای حرمت دانشگاه علوم پزشکی در مرزهای دانش در رشت برگزار شد.

در خصوص مصرف منطقی آنتی بیوتیک
فعالیت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان ثبت جهانی شد 10 آذر 97
گیلان آنلاین: در راستای مصرف و تجویز منطقی آنتی بیوتیک و همچنین پیشگیری از مصرف بی رویه آنتی بیوتیک ها، کمپینی با حضور سازمان های ذی ربط شامل؛ سازمان جهانی بهداشت (WHO) و سازمان جهانی خواربار (FAO)، با حضور ۸۰ کشور از سراسر جهان برگزار شد و طی آن ۳۵۳ فعالیت موثر، به ثبت رسید.

تلگرام