علت ترس از تاریکی و راه های غلبه برآن 30 بهمن 97
گیلان آنلاین: ترس از شب و تاریکی یک احساس مشترک است که در بین کودکان و حتی بزرگسالان دیده می شود ، این ترس برخی اوقات به دلیل استرس ناشی از فعالیت های روزمره و گاهی نیز به دلیل ایجاد توهم های ذهنی در افراد پدیدار می شود.    

بچه ها از چه سنی می توانند وارد فضای مجازی شوند؟ 25 بهمن 97
گیلان آنلاین: بسیار مهم است که کودکان شما دراین محدوده سنی تجربه های مثبتی را از سایت هایی که با آن سرو کار دارند، کسب کنند. این به مفهوم هر چه دور نگه داشتن کودکان از سایت های خطرناک نیست، بلکه اطمینان حاصل کردن از آن است که سایت های مورد بازدید، فرزندانمان را به سمت تخریب فکری سوق نمی دهد.    

روش هایی برای ترک عادات بد 23 بهمن 97
گیلان آنلاین: تلاش نکنید که در آن واحد بیش از یک عادت را ترک کنید. از مقدار کم و عادت‌هایی که ترک کردن آن‌ها ساده‌تر است شروع کنید. صرف‌نظر از اینکه چه هدف بزرگی دارید، یک لیست از اهداف کوچک‌تر و آسان‌تر برای خود تهیه کنید و هر دفعه سراغ یکی از موارد لیست بروید. بعد از اینکه یکی از عادات لیست را به‌طور کامل ترک کردید، سراغ مورد بعدی بروید. بعد از مدتی مشاهده خواهید کرد که دیگر هیچ موردی در لیست شما باقی نمانده است.    


چگونه می‌توانیم شخصیت قوی داشته باشیم؟ 19 بهمن 97
گیلان آنلاین: ترک عادات بد می‌تواند به شما کمک کند به جای سخت کار کردن، هوشمندانه عمل کنید. به این ترتیب به جای اینکه متعهد شوید سبزیجات بیشتری بخورید، آن بسته چیپسی که هرروز بعد از ناهار می‌خورید را حذف کنید. رها کردن عادات بد که شما را از داشتن ذهن و شخصیتی قوی محروم می‌کند، مثل احساس تاسف کردن نسبت به خود، رسیدن به عادات سالم را ضمانت می‌کنند.

چگونه می‌توانیم شخصیت قوی داشته باشیم؟ 16 بهمن 97
گیلان آنلاین: ترک عادات بد می‌تواند به شما کمک کند به جای سخت کار کردن، هوشمندانه عمل کنید. به این ترتیب به جای اینکه متعهد شوید سبزیجات بیشتری بخورید، آن بسته چیپسی که هرروز بعد از ناهار می‌خورید را حذف کنید. رها کردن عادات بد که شما را از داشتن ذهن و شخصیتی قوی محروم می‌کند، مثل احساس تاسف کردن نسبت به خود، رسیدن به عادات سالم را ضمانت می‌کنند.    

چگونه صبور باشیم؟ 10 بهمن 97
گیلان آنلاین: درک کردن و پذیرفتن این مسئله، مستلزم صبور بودن و صبر و بلوغ فکری شماست. اگر برای هدفی به سختی تلاش کنید، به احتمال زیاد به آن دست پیدا خواهید کرد، اما در اغلب موارد، برای رسیدن به آن باید صبور باشید.    

2 راه موفقیت: قانون جذب و تکنیک NLP 22 دی 97
گیلان آنلاین: قانون جذب یک جور نگرش مثبت گرایانه به نقش انسان در سرنوشت خود است. قانون جذب بیانگر این واقعیت است که مثبت اندیشی و نگرش خوش بینانه، شرایط و اتفاقاتی برای فرد ایجاد می کند که او را هرچه سریعتر به اهدافش برساند.    

بهترین انتقام چه چیزی می‌تواند باشد؟ 18 دی 97
گیلان آنلاین: بیشتر ما انسانها از توانایی‌هایی برخوردار هستیم که حتی خودمان هم نمی‌دانیم. ذهن و خلاقیت انسان نامحدود است. در طی صدسال اخیر انسان توانسته رویاهای آدمهایی که در گذشته زندگی می‌کردند را تبدیل به واقعیت کند.    

استرس با جسم و روح ما چه می‌کند؟ 10 دی 97
گیلان آنلاین: گاهی چند سال طول می‌کشد تا برای شما آشکار شود استرس چه آثار نامطلوبی بر جسم‌تان گذاشته است. متاسفانه مجبور به زندگی در دنیای پر از استرس اطرافمان هستیم و عواملی مثل تنش‌های محیط کار، ماندن در ترافیک و دیر رسیدن، جروبحث کردن و رسیدگی به امور مهم فرزندان آثار منفی زیادی بر ما می‎گذارد. تاثیر استرس بر سلامتی جسم و روح، بر هیچ کس پوشیده نیست و متاسفانه بیشتر مردم به‏طور مرتب از آن رنج می‏برند. در ادامه با برخی از این آثار آشنا می‏شویم.

راهکارهایی برای مبارزه با افسردگی در زمستان 8 دی 97
گیلان آنلاین: پژوهشگر طب سنتی در ارتباط با بروز افسردگی در فصل پاییز و زمستان اظهار داشت: بسیاری از افرادی که دارای مزاج سرد و خشک هستند، در پاییز و زمستان دچار مشکلات روحی همچون افسردگی و ناامیدی و خواب‌های پریشان می‌شوند.

چرا استرس عصرگاهی خطرناک‌تر است؟ 3 دی 97
گیلان آنلاین: محور هیپوتالاموس-هیپوفیز-آدرنال، اعصاب مرکزی بدن و سیستم غدد درون‌ریز را به یکدیگر مرتبط می کند. زمانیکه حادثه‌ای استرس‌زا این محور را فعال کند، بدن هورمون کورتیزول را ترشح می‌کند.  

کنترل استرس و آرام شدن فوری با چند ترفند 10 ثانیه ای 20 آذر 97
گیلان آنلاین: یا حسی که دستتان روی کیبورد دارد یا حسی که پشتتان از تکیه دادن به صندلی دارد یا هر چیز دیگری که حواس شما را از افکار استرس زا دور کرده و به کاری که در لحظه انجام می دهید متمرکز کند.  

اینفوگرافیک/ ۵ راه ساده برای کاهش استرس 18 آذر 97
گیلان آنلاین: اضطراب یکی از مشکلاتی است زندگی روزمره انسان‌ها را تحت تأثیر قرار می‌دهد و باعث ایجاد ترس و بالا رفتن ضربان قلب می‌شود.که می‌توان با راهکارهای ساده آن را درمان کرد. در این اینفوگرافی که از گزارش منتشرشده در مجله سلامت تهیه شده، به پنج راه درمان برای استرس اشاره شده است.  

چگونه باید بر ترس‌های خود غلبه کنیم؟ 13 آذر 97
گیلان آنلاین: گرچه ترس در همه موجودات فاکتوری حیاتی برای بقاست اما در انسان در صورت شناخت تفاوت بین ترس‌های سالم و ترس‌های بیمارگونه و نیز آشنایی با روش‌های متفاوت درمانِ آن، فرد دیگر از هر چیزی نمی‌ترسد.  

تظاهر به شاد بودن خوب است یا بد؟ 11 آذر 97
گیلان آنلاین: اگر احساس‌تان خنثی‌ است یا فقط کمی احساس بد دارید، لبخند زدن می‌تواند کمک‌تان کند. در مطالعه‌ای از افراد خواسته شد ظاهرا لبخند بزنند و سپس ارزیابی شد که بعد از چند دقیقه چه احساسی دارند.    


گام برداشتن به عقب باعث افزایش حافظه می‌شود 9 آذر 97
گیلان آنلاین: ریچارد آلن محقق دانشگاه لیدز انگلستان عنوان کرد: این نتایج بسیار جالب بوده و ممکن است روش‌هایی برای بهبود عملکرد حافظه ارائه دهد.

کنترل خشم و عصبانیت با این ترفندها به سادگی امکان پذیر است 9 آذر 97
گیلان آنلاین: خشم یک رفتار معمول در انسان نیست و موقع ناراحتی ایجاد می شود

باورهای غلط درباره افسردگی 6 آذر 97
گیلان آنلاین: شاید نزدیکان یک مرد افسرده حتی پزشکش نتوانند افسردگی او را تشخیص دهند. علت آن این است که مردان نسبت به زنان، کمتر در مورد احساساتشان صحبت می کنند و برخی از مردان افسرده، ناراحتی و غم خود را بروز نمی دهند.    

افسردگی پنهان را جدی بگیرید 3 آذر 97
گیلان آنلاین: به طور کلی وضعیت اقتصادی و اجتماعی و همچنین بهداشت فرد نقش تاثیرگذاری را در بهداشت روانی افراد بر عهده دارد.    

افراد جامعه باید نحوه دسترسی به درمان های حوزه سلامت روان را بدانند 3 آذر 97
گیلان آنلاین: جامعه باید با اختلالات روانی برای تسهیل کمک رسانی به مبتلایان آشنا باشد  

چرا تک فرزندی در جامعه ایرانی گسترش یافت؟ 1 آذر 97
گیلان آنلاین: دولت باید با برنامه‌ریزی و حمایت‌های مالی از فرزندآوری و ارائه مشاوره‌ها در پی رشد جمعیت کشور گام بردارد. سیاست‌های غلط و بدون برنامه دولت‌ها در کاهش فرزند آوری و کنترل جمعیت نخستین عامل برای نهادینه شدن تک فرزندی در خانواده‌های ایرانی است.  

درونگرا‌ها و برونگرا‌ها چه شغلی انتخاب کنند؟+اینفوگرافیک 30 آبان 97
گیلان آنلاین: دو اینفوگرافی زیر، به صورت خلاصه ۱۶ تیپ شخصیتی را به تفکیک شخصیت‌های درونگرا و برونگرا معرفی می‌کند.  

افسردگی پاییزی سراغ چه کسانی می‌آید؟ 22 آبان 97
گیلان آنلاین: در حالی که مردان مبتلا به افسردگی فصلی ممکن است علایم بیشتری را تجربه کنند، اما زنان بیشتر به این اختلال تشخیص داده می‌شوند.   

استرس، مغز را کوچک می‌کند 19 آبان 97
گیلان آنلاین: بررسی‌های تازه پژوهشگران نشان می‌دهد که استرس مزمن، مغز شما را کوچک می‌کند!


شگفتی دوره‌های 7 ساله زندگی انسان؛ برای عاشق شدن تا 42 سالگی صبر کنید 18 آبان 97
گیلان آنلاین: اگر تا به حال فکر می‌کردید تغییرات قابل توجه جسم و روح و ذهن‌تان فقط مربوط به انتقال از مرحله نوزادی به کودکی یا از کودکی به نوجوانی است، در اشتباه هستید زیرا این تغییرات مدام درحال رخ دادن هستند .


متولدین هر ماه چه بیماری روانی‌ای دارند؟ 14 آبان 97
گیلان آنلاین: «یک روز روان‌شناسان به سیم آخر زدند و حس کردند دیگر چیزی برای باختن ندارند؛ لذا به این نتیجه رسیدند که متولدین هر ماه دارای حداقل یک بیماری روانی هستند. بله متاسفانه با همین صراحت و وقاحت...» افسانه جهرمیان با همین مقدمه طنزی در «بی قانون» منتشرکرد.

این رنگ ها تاثیر منفی روی احساسات تان می گذارند! 11 آبان 97
گیلان آنلاین: اگر می خواهید برای اتاق از رنگ آرام بخش قهوه ای استفاده کنید باید در انتخاب طیف آن دقت کنید. به عنوان مثال رنگ قهوه ای تیره باعث افسردگی و تحلیل انرژی می شود. از این رنگ به عنوان رنگ حاشیه استفاده کنید و برای دیوار اتاق از طیف های روشن تر استفاده کنید.    

کمال گرایی تهدیدی برای سلامتی روانی 9 آبان 97
گیلان آنلاین: کمال گرایی به طور مداوم می تواند به سلامت روانی شخص به طور جدی آسیب برساند‎

علائم کمبود اعتماد به نفس در خودتان را بشناسید 8 آبان 97
گیلان آنلاین: افرادی که کمبود اعتماد به نفس دارند، قبل از رسیدن به اهداف و رؤیاهای خود تسلیم می‌شوند. آن‌قدر انرژی‌های منفی دارند که رمقی برایشان باقی نمی‌ماند. همیشه باید خود را باور داشت و به دنبال آرزوها رفت و از شکست نهراسید.    

چگونه هدفمند زندگی کنیم؟ 7 آبان 97
گیلان آنلاین: اعتماد به نفس خود را با تقویت شخصیت بالا ببرید. مهربان باشید. به جای گرفتن ببخشید. حتی به کسی که نمی تواند برای شما کاری انجام دهد اهمیت بدهید.    

تلگرام