گوشه‌گیری نوجوانان را جدی بگیرید 28 شهریور 96
گیلان آنلاین: یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های دوره نوجوانی گرایش به انزواطلبی است، گرچه نوجوان بیشتر وقت خود را در کنار همسالان و گروه دوستان می‌گذراند، اما تمایل به گوشه گیری و غرق شدن در افکار و آرزوها در او وجود دارد.


خواسته های اشتباه خانم ها از آقایان 24 شهریور 96
گیلان آنلاین: خانم ها معمولا فکر می کنند که حسادت نشانه دوست داشتن است اما اگر همسرتان از شما بخواهد که با دیگران ارتباطی نداشته باشید یا مدام از شما برای هر قدمی که بر می دارید سوال کند، آیا می توانید طاقت بیاورید؟ این رفتارها نه تنها نشانه ای از عشق و علاقه نیست بلکه پرچم قرمزی برای رابطه شماست.


در این ساعت خلق و خوی آقایان تغییر می‌کند! 20 شهریور 96
گیلان آنلاین: براساس جدیدترین پژوهش‌ها مغز آقایان درساعت ۱۰ صبح و ۷ بعد از ظهر بسیار فعال است، اما در حدود ساعت ۲ بعد از ظهر با افت شدیدی مواجه می‌شود.


بهترین سن جدا کردن جای خواب کودک 9 شهریور 96
گیلان آنلاین: جدا کردن جای خواب کودک قبل از هر چیز باید به یک ضرورت برای والدین تبدیل شود،اگر این کار در سن مناسب انجام نشود، در سنین بالاتر بسیار دشوارخواهد شد و در نهایت باعث می‌شود کودک نتواند استقلال را تجربه کند.


مدیتیشن چه تاثیری بر جسم و روح ما دارد؟ 20 اردیبهشت 96
گیلان آنلاین: مدیتیشن موجب آزاد کردن هورمون‌های مربوط به احساسات خوب مثل سراتونین و اکسی توسین نیز می‌شود.


تفاوت‌های حیرت‌انگیز فرزندان اول، وسط و آخر 22 فروردین 96
گیلان آنلاین: فرزندان یک خانواده کاملا شبیه به یکدیگر نیستند و ممکن است دارای خصوصیات و روحیات منحصربفردی باشند.


افسردگی خندان چیست؟ و چه علائمی دارد؟ 27 اسفند 95
گیلان آنلاین: افرادی هستند که متوجه احساسات خود نیستند و نمی دانند که این احساسات نوعی افسردگی به حساب می آید. آنها افرادی هستند که هرگز تفاوت بین احساسات خود در هر روز را متوجه نشده و از تغییر خلق خود بی اطلاع اند.

افراد با اعتماد به نفس این 10 کار را انجام نمی دهند 14 اسفند 95
گیلان آنلاین: افراد با اعتماد به نفس این 10 کار را انجام نمی دهند.


از پیر شدن خود واهمه دارید؟ 23 دی 95
گیلان آنلاین: لازم نیست ریز به ریز جزییات اخبار اقتصادی، سیاسی و فرهنگی را بدانید اما با مروری کلی بر اخبار می‌ توانید موضوعاتی برای صحبت کردن با دیگران پیدا کنید. به روز بودن در زمینه سلامت، مد، کامپیوتر، سیاست و اقتصاد جالب است.


چرا زنان بیشتر از مردان صحبت می‌کنند؟ 18 دی 95
گیلان آنلاین:  زنان برای ابراز صمیمیت بیشتر، زیاد صحبت کردن را انتخاب می‌کنند.


۸ راه عالی برای بهبود حافظه 16 دی 95
گیلان آنلاین: شاید تصور کنید که حافظه ی شما با پیر شدن مرتبط است. احساس می کنید دارید حافظه تان را به خاطر سن تان از دست می دهید.


۵ تفکر اشتباه در مورد شریک زندگی 2 دی 95
گیلان آنلاین: قرار گرفتن در یک رابطه صمیمی و داشتن شریک زندگی خوب که یکدیگر را دوست داشته باشید می تواند تا حدود زیادی مشکلات شما را کم رنگ و قابل تحمل کند.


افراد ثروتمند موفق درباره ثروتمند شدن این اعتقادات را دارند 24 آبان 95
گیلان آنلاین:  وابستگی به دیگران برای موفقیت خمیرمایه فاجعه است. این یکی از درس‌هایی است که «فارست مارس»، وقتی در کارخانه شیرینی و شکلات پدرش یعنی شرکت «مارس» کار می‌کرده آموخته است.


برای آموزش نظم به کودکانمان چگونه باید عمل کنیم؟ 24 آبان 95
گیلان آنلاین: توجه داشته باشید هر گاه کودکان می‌خواهند تغییری در رفتار خود ایجاد کنند آنها را تشویق کنید و حتما احساس مثبت خویش را به زبان بیاورید، مثل این جمله: " عالی بود. تو تمام امروز صبح رو توی زمین بازی کردی بدون اینکه با کسی درگیر بشی"


6 نشانه باهوشی از نگاه مردم 9 مهر 95
گیلان آنلاین: مردم باهوش زمان کمتری با دوستان خود صرف میکنند و برای آنها مهم نیست اگر گاهی اوقات تنها باشند. اگر شما به طور مداوم نیاز به معاشرت را در خود حس نمیکنید، ممکن است که در نظر دیگران نشانه ای از هوشمندی شما باشد.

آداب همسرداری؛
چگونه زندگی زناشویی خود را تباه کنیم؟! 26 شهریور 95
گیلان آنلاین: نکاتی کلیدی که برای تباهی زندگی مشترک می توان از آنها استفاده کرد!


چگونه با بچه ها درباره خداوند صحبت کنیم؟ 26 شهریور 95
گیلان آنلاین: خواندن شعر ، آوردن مثال های ملموس و متناسب با سن کودک میتواند به شکل گیری مفهوم صحیح از خداوند در ذهن کودک کمک کند.


با این هفت گام موثر خود را باهوش تر جلوه دهید 17 شهریور 95
گیلان آنلاین: شاید تنها نشانه مهم افراد باهوش این است که آماده یادگیری و اصلاح اشتباهات هستند. در خصوص عقاید و نظرات خود با دیگران بحث و مذاکره کنید، ولی اگر طرف مقابل توانست موردی را پیش بکشد که نمی توانستید با آن مخالفت کنید، به اشتباه خود اعتراف کنید و آنچه آموخته اید را در طرز فکر و نگرش خود به کار گیرید.


چگونه یک کودک خوش صحبت تربیت کنیم؟ 17 شهریور 95
گیلان آنلاین: بهتر است والدین از دوران بارداری با فرزندشان صحبت کنند و بعد از تولد نیز این کار را ادامه بدهند و به دفعات متعدد برایش شعر و قصه بخوانند و با او صحبت کنند تا کودکشان از دامنه لغات بالایی برخوردار شود.


8 راه برای داشتن ازدواجی سالم 17 شهریور 95
گیلان آنلاین: تحقیقات نشان داده اند در خانواده ای که زن و مرد کارمند هستند، اگر زن تمام وقت کار کند سلامت مرد تا 25درصد کاهش می یابد! نتیجه اینکه زن و شوهر باید مسئول سلامت یکدیگر باشند.


دو خطای روانشناختی ایرانی‌ها 13 تیر 95
گیلان آنلاین: رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور، «بزرگ کردن مشکلات و نداشتن نگاه درست نسبت به توانایی‌ها» دو خطای روانشناختی ایرانی‌ها عنوان کرد و گفت: در آموزش و پرورش ضرورت دارد دانش‌آموزان بیش‌فعال غربالگری شوند تا در آینده دچار اختلال شخصیتی نشوند.


ارتباط ماه‌های تولد و ابتلا به بیماری‌ها 19 خرداد 95
گیلان آنلاین:  متخصصان دانشگاه کلمبیا به رابطه‌ای‌ دست یافتند که توانایی پیش‌بینی برخی بیماری‌ها را براساس ماه تولد افراد دارد.


دیگر از رابطه جنسی‌تان لذت نمی‌برید؟ 12 اردیبهشت 95
گیلان آنلاین: تا به حال برایتان پیش آمده که در زندگی مشترکتان احساس کنید که دیگر برقراری رابطه جنسی برایتان لذت‌بخش نیست.


زنان عاشق این خصوصیات مردانه هستند! 6 اسفند 94
گیلان آنلاین: اگر از پدر شدن متنفرید یا در خودتان نمی بینید که مسئولیت یک بچه را به عهده بگیرید یعنی هنوز وقت ازدواجتان نرسیده. زن ها این ویژگی را زیر نظر دارند و به احتمال بسیار به مردی که از بچه متنفر است جواب بله نمی دهند.


بیماری «جنون خرید» 3 اسفند 94
گیلان آنلاین: عده‌ای برایشان فرقی نمی‌کند عید باشد یا روزی عادی، تابستان باشد یا زمستان، فقط در پی این هستند که هر هفته و هر ماه نه تنها سرتاپای خودشان که حتی لوازم خانه‌شان را نیز نونوار کنند. از این خصوصیت رفتاری به عنوان «بیماری عصر جدید» قلمداد می‌شود.


پسرتان را مردتر و دخترتان را خانم تر کنید 30 بهمن 94
گیلان آنلاین: توجه والدین به تربیت فرزندان خود در سنین بلوغ امری ضروری برای رشد و موجب افزایش اعتماد به نفس فرزندتان می شود.


اشتباهات رایج در تربیت فرزندان 21 دی 94
گیلان آنلاین: هیچ یک از والدین پیش از آنکه صاحب فرزند شوند گواهینامه والدینی ندارند و تنها بر اساس تجربه، فرزندانشان را تربیت می‌کنند.

چقدر از رابطه عاطفی و جنسی تان راضی هستید؟ 19 دی 94
گیلان آنلاین: اگر از شما بپرسیم که می دانید مفهوم رضایت زناشویی چیست و چه ارتباطی با رضایت جنسی دارد؟ چه جوابی می دهید؟

تفکرهای منفی عامل ابتلا به بیماری‌های قلبی/ نگرانی‌های بی‌مورد ممنوع 19 دی 94
گیلان آنلاین: یک روانشناس با اشاره به اینکه تفکرهای منفی در افراد سبب ابتلا به بیماری‌های قلبی می‌شود، گفت: تکنیک شاد زیستن و تلاش برای پیشگیری از اتفاق پیش‌بینی شده، راهکار‌های مناسبی برای ‏کسانی است که با این مشکل رو به‌رو هستند.

آیا با ازدواج می توان بیماری افسردگی را درمان کرد؟ 19 دی 94
گیلان آنلاین: بیماری افسردگی دلایل و ریشه های متعددی را در بر دارد که به اشتباه برای رفع آنها برخی افراد ازدواج را توصیه می کنند که متاسفانه این راه حل تاثیری در درمان افسردگی ندارد.

تلگرام