اظهارات تند رضا جمشیدی علیه غلامعلی جعفرزاده
21 دی 94 - 00:00

گیلان آنلاین: استاد راهنمای یک نماینده رشت در مجلس شورای اسلامی به قانون گریزی این نماینده در تحصیلات تکمیلی خود اعتراض کرد .

 

 

گیلان آنلاین: دکتر رضا جمشیدی استاد راهنمای مهندس غلامعلی جعفرزاده نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در این نامه به رییس دانشگاه گیلان به روند غیرقانونی  این انتقال  اعتراض نمود. وی در نامه ای  به قبولی و ادامه ی تحصیل این نماینده در مقطع دکترا بدون گذراندن امتحانات لازم و عدم شرکت در هیچ آزمون و مصاحبه ای ، از یک سو و از سوی دیگر انتقال غیرقاتونی او از دانشگاه گیلان به دانشگاه خواجه نصیر تهران اعتراض کرده است.

جمشیدی در این نامه ضمن اشاره به فشار به دانشکده و گروه عمران برای موافقت صوری با انتقال این نماینده به تهران برای ادامه تحصیل نوشت : انتقال دانشجو در مقطع دکترا برای هیچ دانشجویی امکان پذیر نبوده است و خلاف آیین نامه دکترا است .

این استاد دانشگاه در ادامه ی نامه خود با تاکید به این نکته که این نماینده با امتیازات دولت احمدی نژاد ، بدون شرکت در هیچ آزمون و مصاحبه ای در مقطع دکترا در حال تحصیل است ، درخواست کرد: به جهت حساسیت جامعه و عدم ایجاد نامیدی در نزد دانشجویان فرهیخته کشور جلوی هر گونه رانت و امتیاز ویژه را بگیریم .

دکتر جمشیدی در بخش دیگری از این نامه بر لزوم بیطرفی دانشگاه و رعایت عدالت تاکید کرد .

تلاشهای خبرنگار ما برای تماس با ریاست محترم دانشگاه برای کسب و درج پاسخ ایشان به این نکته  تا کنون بی نتیجه مانده است و این رسانه آماده انتشار توضیحات دانشگاه گیلان در زمینه این مساله می باشد .

تصویر  کامل نامه دکتر جمشیدی ، استاد دانشگاه گیلان نیز در ادامه منتشر خواهد شد :

 

 

index

 

 

 

 

منبع: خبرآزاد

به اشتراک بگذارید:

نظرات شما:

نام: اکباتان 23 دی 1394 ساعت 12:10

جعفرزاده جمشیدی
بدون اینکه بخواهم از آقای جعفرزاده دفاع کنم به عنوان یک کارشناس دانشگاه مطالب آقای دکتر جمشیدی را غیر واقع و خلاف قانون و ناشی از اختلاف شخصی ایشان با آقای جعفرزاده می دانم. اما در ارتباط با این کار آقای جمشیدی نکات قابل توجه ای وجود دارد که ذیلاً ارائه به قضاوت خوانندگان محترم این متن می رسانم:
1- آقای جعفرزاده جانباز جنگ تحمیلی است و ایثارگر تلقی می شوند و از جمله کسانی هستند که سلامت خود را برای دفاع از ناموس و شرف و اعتقادات این میهن به خطر انداخته است، چیزی که به نظر می رسد برای آقای دکتر جمشیدی که دوران خون و آتش و ایثار و شهادت را به دلیل صغر سن ندیده اند قابل درک نباشد. اتفاقا به خاطر جانبازی ایشان قوانین خاصی وجود دارد که هم دانشجو شدن و هم انتقال ایشان را توجیه می کند. البته ممکن است آقای جمشیدی از جمله کسانی باشند که با امتیازات درنظر گرفته شده برای ایثارگران مخالف باشند اما هر چه که هست در این مورد خلاف قانونی اتفاق نیفتاده است.
2- بنده هم قبول دارم برای جذب ایشان در زمان رئیس قبلی دانشگاه در دولت آقای احمدی نژاد تسامح صورت گرفته است که این امر در دولت قبلی برای بسیار کسانی که حتی نیمی ازامتیازات آقای جعفرزاده را نداشته اند به وفور انجام شده است که بنده در صورت لزوم می توانم موارد متعددی را ارئه دهم :مثلا دو فرزند یکی از مسئولان قبلی استان بدون داشتن کوچکترین امتیاز و یا حداقل صلاحیت علمی در دانشگاه گیلان بورس و بعد به دانشگاههای تهران منتقل شدند. بدون اینکه حتی یک روز برای نظام و کشور زحمت کشیده باشند. همچنین یکی از نمایندگان فعلی رشت دقیقا برخلاف قانون بورسیه دکتری می شوند و یا دامادشان بدون داشتن حداقل های صلاحیت علمی به عضویت هیأت علمی دانشگاه گیلان در می آیند. در باره آقای جعفرزاده اگر چه ارفاقهایی صورت گرفته اما امری بر خلاف قانون انجام نگرفته است. ضمن اینکه بعد از مخالفت بنیاد شهید با انتقال ایشان به دانشگاه گیلان عضویت ایشان هم در دانشگاه گیلان لغو شد. گویا علت مخالفت بنیاد شهید با انتقال ایشان به دانشگاه گیلان به خاطر عضویت آقای جعفرزاده در گروه تحقیق و تفحص مجلس از بنیاد شهید و افشای برخی از اختلاسها در آن بنیاد توسط آقای جعفرزاده بوده است.
3- آقای جمشیدی استاد راهنمای آقای جعفرزاده هستند. در دانشگاه گیلان بسیاری می دانند که به دلیل اختلافات شخصی، آقای جعفرزاده مورد اذیت و آزار آموزشی آقای جمشیدی قرار گرفته اند و ایشان برخلاف اخلاق علمی و شغلی اختلافات شخصی را در روند تحصیلی ایشان دخالت داده اند. طبیعی است وقتی بین استاد راهنما و دانشجو اختلافی باشد و استاد به هیچ وجه کوتاه نیاید دانشجو سعی می کند برای تغییر استاد راهنمای خود اقدام کند. آقای جعفرزاده همین کار را کردند اما آقای جمشیدی باز مخالفت کردند و نگذاشتند ایشان استاد راهنمای خود را تغییر دهند.
4- با توجه به بن بست به وجود آمده ایشان درخواست انتقال به دانشگاه خواجه نصیر را می دهند که موضوع در کمیسیون موارد خاص دانشگاه طرح و با انتقال ایشان موافقت می شود و در صورت موافقت دانشگاه خواجه نصیر این انتقال قابل انجام است. البته آقای جمشیدی درست می فرمایند که در مقطع دکتری انتقال دانشجو در قوانین پیش بینی نشده است اما ایشان نمی دانند که کمیسیون موارد خاص دانشگاهها با اختیارات وسیعی که دارد و با توجه به قوانین خاص ایثارگران می تواند این کار را انجام دهد و هر گونه انتقالی در مقطع ارشد و دکتری در صورت تأیید کمیسیون موارد خاص دانشگاههای مبدأ و مقصد بلامانع است و این اتفاقی است که هر ساله در دانشگاهها برای موارد خاص که حتی ایثارگر هم نیستند می افتد.
5- واقعاً عجیب است در آستانه انتخابات، آقای جمشیدی که حالا رقیب انتخاباتی آقای جعفرزاده شده، نامه ای را که حاوی ذهنیات خود است را به عنوان سند تخلف رقیب خود منتشر می کند بدون اینکه هیچ مدرک قانونی برای آن ارائه دهد و بدون اینکه بداند این کار از لحاظ قوانین سازمانی خلاف قانون است و از لحاظ اخلاقی هم پذیرفته نیست که از چنین حربه هایی برای تخریب و یا تضعیف رقیب استفاده شود.
6-ضمناً با توجه به سوابق تخلفاتی که در دولت گذشته در دانشگاه گیلان و جلوی چشم آقای جمشیدی و اتفاقا در دانشکده ایشان در ارتباط با رانتخواری یک نماینده دیگر صورت گرفت و ایشان هیچ عکس العملی نشان نداد، به نظر نمی رسد نوشتن چنین نامه ای از سر دغدغه های علمی و نگرانی های قانونی باشد!

به عنوان یک شهروند وظیفه خود می دانستم در ارتباط با این موضوع آنچه را که واقعیت می دانم در اختیار عموم قرار دهم و این را هم عنوان کنم که بنده به لحاظ گرایشهای سیاسی با آقای جعفرزاده همسو نیستم اما به رسم قدردانی و سپاس از دلاروانی چون ایشان که وجود نازنین خود را در زمان تجاوز دشمن به خطر انداختند تا امنیت ما را در این دنیای پر آشوب تضمین کنند، بر خود فرض دانستم در این فضای مسموم سیاسی، که بی اخلاقی و اتهام زنی و آبروبری سکه رایج شده است و در آستانه انتخابات از سوی فرصت طلبان و زیادیخواهان به اوج خود می رسد، نسبت به یکی از جانبازان سرفراز کشورم ادای دین کنم

نظر دهید - پسندیدم 1

نام: بهرام مرادی 22 دی 1394 ساعت 10:10

سلام .بنده سوالی دارم .طبق متن این نامه که آقای جعفرزاده در زمان دولت احمدی نژاد با رانت دانشجو شده اند و از آن دولت دوسال سپری شده.چرا الان که نزدیک انتخابات شده اعتراضات نسبت به این مسأله بوجود آمده

نظر دهید - پسندیدم 1

نظر شما:

security code
تلگرام